Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha választanod kell, akkor...

Ha választanod kell, akkor inkább Ausztriában vagy inkább Németországban élnél és miért?

Figyelt kérdés
A város/tartomány nevét is odaírhatod!
2013. aug. 16. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem! Éltem Ausztriában egy ideig, köszönöm, elég volt. Abszolút nem éreztem jól magam, pedig nagyon jól beszélek németül. Ekkora bu*kó, magának való bandát, mint az osztrák és a német, még nem láttam. Hidegek, ridegek, távolságtartóak. Németországra is hasonlóan igaz ez. Egy irodában dolgoztam, informatikai területen, a munkatársaimmal különösebb baj nem volt, de érezni lehetett hogy nem látnak szívesen. Csak munkakapcsolat volt, semmi baráti.


Jelenleg, immár 3 éve Angliában élek, és lehet hogy a multikulti miatt, vagy nem tudom, de abszolút semmilyen megkülönböztetést nem érzek sem fizetésben, sem egyébben. Rendszeresen összejárunk a kollégákkal kerti sütögetésre, meccsekre, pubba, stb, normális ismeretségi kört tudtam kialakítani. Ez Ausztriában nem sikerült, pedig nem csicska munkát végeztem.

2013. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mi a munkád. Megirnád?
2013. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én csak 16 éves vagyok, de majd jogász szeretnék lenni. Amúgy a kérdést nem a saját, hanem a többiek számára írtam.
2013. aug. 16. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Jogászként egyetlen más országban sem tudsz dolgozni, csak Magyarországon, mivel a magyar jogrendszert tanulod. Új országban új végzettség kell.
2013. aug. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hamburgban szívesen élnék, de amúgy engem valamiért ez a német meg osztrák vonal nem nagyon vonz. Sokkal inkább Anglia vagy Hollandia.
2013. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Németországban.
2013. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ausztria, vagyis azon belül Bécs. Eltöltöttem több évet ott és nekem nagyon megtetszett, mint az életvitelük és a hely is.

Ott én csak kedves emberekkel találkoztam, más városban is voltam ott és nem mindenhol volt igaz az előbb leírtak.

2013. aug. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!