Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni magyarok! Ti hogyan...

Londoni magyarok! Ti hogyan jutottatok munkához odakint?

Figyelt kérdés

Érettségi után utaznék Londonba munkavállalás céljából. Mivel rokonomék átköltöztek Párizsba, így már nincs semmi ismeretségem.

Ti, akik kint dolgoztok/dolgoztatok, hogyan oldottátok meg? Kit hívtatok fel, a szállást hogyan rendeztétek? A legrészletesebben valaki leírná??

Köszönöm!



2013. aug. 27. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szállást egy magyar cégen keresztül intéztem, az első hónapokban megfelelt az is. Munkát magam kerestem, 1,5 hét alatt elhelyezkedtem. Nagyon erősen javaslom, hogy szerezz szakmát, majd csak utána gyere ki. Szakma nélkül nincs esély kikerülni a minimálbéres állások köréből! Ha van még kérdés, írj privátot.
2013. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, írtam!

Mások tapasztalatait is várom!

2013. aug. 27. 19:55
 3/12 anonim ***** válasza:
A párom egyénileg ment ki Angliába. Jól beszél angolul így elegendő pénzzel nekivágott. Nem volt senki ismerős vagy rokon, semmi segítség. Reggel már az ingatlan ügynökségek irodáit kereste fel,és talált szobát magának. Majd elintézte hogy kapjon időpontot a N.I. number card intézésében. Majd elment a jobcentre-be munkát keresni. Volt gyakorlata pár dologban, volt jó nyelvtudása, volt szakmája, így több lehetősége lett. 3 nap múlva felhívták, hogy menjen dolgozni egy kis céghez. Mivel lett munkája, bement a bankba és számlát nyitott. Amikor a cég végleg átvette, és már lehetősége volt lakást bérelni, akkor mentem ki én utána (9 hónappal később)
2013. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 27. 20:08
 5/12 anonim ***** válasza:

ma 19:59 vagyok

Megkaptam az üzenetedet.

Válaszolok rá.

Mennyi pénzzel vágott neki a párod?

Mivel a párom 7 évvel ezelőtt jött ki, ő csak 700 fonttal vágott neki. Akkor még nem volt gazdasági válság, és viszonylag jobb volt a helyzet. Akkor még nem volt nagy munkanélküliség.

Ma ha valaki megkérdezi mennyi pénzzel induljon elé, én 1500-2000 fontot mondanék. Nem baj ha marad, de baj ha elfogy idő előtt.. Ha nincs szakmád, nincs gyakorlatod valamiben (az érettségid semmit nem ér) akkor lehet sokáig fogsz munka után kutatni.

Hol találhatóak az ingatlanügynökségek

sok van.. Már nem emlékszem a pontos címükre de a városközpontban is található jó pár.. szinte egymás szájában vannak. De ha beírod a google-ba akkor kiad párat

Ez az N.I. number card micsoda, és hol intézhető?

A card az az itteni helyi TB-nek felel meg. Enélkül nem tudsz munkát szerezni, és dolgozni. Jobcentrebe kell elintézni. Ma úgy zajlik hogy felhívod őket, kapsz egy időpontot, bemész az interjúra, és 1 hónap múlva a postás hozza a kártyádat.

jobcenter hol található?

A lakóhelyhez legközelebb található jobcentre-be kell menned. Több is van

Be írod a google-ba és kiadja...


Én szerencsés vagyok, mert kész lakásba költöztem, volt segítségem, és munkát is egy angol barát segítségével szereztem meg (én nagyon keveset beszélten angolul) de be kell vallanom ilyen eset mint az enyém 1 a százezerrel..

2013. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ :)
2013. aug. 27. 20:29
 7/12 kiflitolvaj ***** válasza:
A national insurance-hoz annyit, hogy idopontot mar otthonrol is tudsz kerni, vagy valaki innen felhivja oket es ker neked egyet. Igy gyakorlatilag akar az erkezesed napjan is mehetsz es a szamot 2-3 nap alatt meg fogod kapni postan. Ez viszont akkor mukodik, ha van egy ismerosod, akihez be tudsz jelentkezni es utana arra cimre megy majd a NI szamod is. Ezzel a levellel tudod majd igazolni a lakcimed bankszamla nyitaskor. En mondjuk Londont javasolnam utoljara, sokkal jobb varosok vannak, ahol nem mellekesen egy londoni szoba berleti dijabol lakast berelsz.
2013. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Ismerősömék most fognak kimenni 13.-án véglegesen, így remélem, lesz ismeretség, mire mennék.

Lehet, hogy egyéb városokban lenne olcsóbb szállás, viszont ha munka csak Londonban lenne, akkor oda utazni is kell valahogy, és még a londoni munkahelyig is, aztán ha azt nézzük, az odaút árát a Londoni szállásba is bele lehet fektetni. Ugyanott lennék vele...

2013. aug. 30. 20:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért ne lepődj meg ha észreveszed hogy vidéken sokkal hamarabb találsz melót. Ugyanis mindenki Londonba megy és telítve van..
2013. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért vidéken is nézelődök majd, köszönöm.
2013. aug. 30. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!