Kezdőoldal » Utazás » Európa » Személyi nélkül Németbe....

Személyi nélkül Németbe. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdéssem, hogy a személyi igazolványom lejárt, útlevelem nincs. Már megigényeltem a személyit, de lehet a héten nem érkezik meg. Vasárnap utaznék autóval Németországba. Személyi igazolvány nélkül, csak Jogosítvánnyal, lehetséges ez ? Az okmányirodába kaptam egy papírt, hogy a jogosítványom most a hivatalos személyi azonosítóm.

2013. okt. 15. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
...igen. Magyarországon addig az a hivatalos személyi azonosítód. Jogosítványt felejtsd el külföldön. Max autóvezetéshez használhatod.
2013. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

belföldön tudod magad csak a jogsival vagy az okmányirodai papírral igazolni, menj vissza az okmányirodába és 1500 Ft-ért csináltass egy ideiglenes személyit, azzal ki tudsz menni

azonnal elkészül ott helyben

klasszikus határellenőrzés nincs ,de bárhol megállíthatnak

2013. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
*Kértem az okmnyirodába ideiglenes személyit, de az ügyintéző csaj, azt mondta, nem adhat ki ilyet, mert van érvényes személyazonosításra alkalmas okmányom.
2013. okt. 15. 17:50
 4/10 anonim ***** válasza:

de adhat, hiszen azzal tudod magad külföldön igazolni

mondtad, hogy külföldre mész?

2013. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen mondtam, és azt mondta ha van érvényes okmányom, akkor nem adhat ki ideiglenes személyit, erre mondtam, h akkor hogy menjek külföldre, és itt sürgőségi utlevelet ajánlott, valami 26-27 ezerért
2013. okt. 15. 18:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Arról nem tehetsz, hogy idióta ül veled szemben a hivatalban... Kérned kellett volna felettesét.
2013. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban van ez az idióta szabály, mástól is hallottam már. Nem az ügyintéző volt a béna.

Hivatalosan valóban útlevél vagy személyi kell, az más kérdés, hogy megállítanak-e bárhol is.

2013. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tibor1958 válasza:
A kártya alapú jogosítvány ugyan olyan értékű nemzetközi igazolvány, mint a személyi! Ma már ha külföldre mész dolgozni, akkor a lakcímkártyát is bekérik és a személyi igazolványt is! Ezeket le kel adni addig, ameddig haza nem jössz! Szóval a személyi nélkül is lehet külföldre menni, útlevéllel és jogosítvánnyal. is.
2015. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A jogosítvány nem alkalmas személyazonosság igazolására külföldön, még akkor se ha az előző ezt határozottan állítja. Vagy útlevél, vagy személyi (ha vezetsz is akkor plusz jogosítvány, de nem ezek helyettesítésére!)
2015. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ma leteszteltem, németországból hazafelé repülővel a beszálláskor próbáltam jogosítványt használni a személyi helyett. NEM fogadta el a beszállást intéző hölgyemény, csak a személyi jó.
2016. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!