Kezdőoldal » Utazás » Európa » A londoni tömegközlekedésnél...

A londoni tömegközlekedésnél mi a különbség az Oyster card és a travel card között?

Figyelt kérdés
Én mindig egy hétre feltöltöttem az oysteremet, amikor ott jártam és azzal mindent lehetett használni. Akkor mi a travel card? És mi az a peak és off-peak time? Valaki le tudja írni ezt a rendszert? Van olyan, hogy csak külön buszra/metróra/dlr-re szól a jegy és van olyan, hogy mindnehova?
2009. nov. 12. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
az oyster uygebár az a műanyag kártya amit fel tudsz mindig tölteni,tehetsz rá pénzösszeget vagy heti "bérletet", a travel card az pedig papír és abból is van asszem napi meg heti, de azt nem tudod tölteni azt egyszer megveszed és kész. a peak az a csúcsidő, az off-peak pedig a csúcsidőn kívül. most hirtelen ennyire emlékszem mert tavaly voltam ott.
2009. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elozo valaszolo tokeletesen mondja, ez a lenyeg az Oyster es a travel card kozott.


Ha Oyster kartyadra kulonbozo heti/havi bertleteket vehetsz (csak buszra vagy buszra es metrora ervenyeset ami ugyan kicsit bonyolultabb megoldas mivel London zonakra van osztva es a metro berleteket zonankent felosztva lehet megvenni - ezzel kapcsolatban erdemes megkerdezni valakivalakit a metro allomason a pultnal).


Ha kirandulni szeretnel es keresztul-kasul utazgatni Londont akkor erdemes a travel card-ot valasztani, mert azzal nincsenek zona problemak es mindent hasznalhatsz ami tomegkozlekedes.

2009. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!