Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiába megyek és az a...

Hollandiába megyek és az a kérdésem hogy tudok-e fűvet venni?

Figyelt kérdés
mert hallotam azt is hogy kell a hollan állampolgárság hozzá.

2013. okt. 23. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

Ahogy tudom, füvet csak engedéllyel rendelkezö shoppokban lehet kapni(hivatalosan), és 18 évet betöltöttnek kell lenni.

De csak hollandiában legális, vagy is külföldre így semmi képpen Sem viheted. Ès ha elszivsz egy füves cigit és másnap elutazol másik országba, de a véredben még benne van akkor abban az országban teljesen jogosan büntetnek érte.

A németek nagyon gyakran ellenöriznek a Holland határon, innen rengeteg illegális fü jön be, és rengeteg fiatal megy ki hétvégére bulizni, majd haza fele még simán a vérükböl kimutatható, így büntetnek is rendesen a német rendörök a határon.

2013. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
Én is úgy tudom, hogy kell állampolgárság. Ha nem vagy az,akkor az ilyen üzletbe sem mehetsz be, mert kiküldenek.
2013. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Idén nyáron voltam...megnézték a személyit az ilyen üzlet ( Coffeeshop) előtt és simán bemehettél cigit vagy sütit venni.
2013. okt. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
20%
egy heéyesírási szótárat vegyél inkább, az sokkal hasznosabb
2013. okt. 24. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
nem kell állampolgárság ez baromság. otthon se kell állampolgárnak lenni hogy bemenj egy boltba és vegyél egy kilo kenyeret.
2013. okt. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
90%
Neem kell holland állampolgárság,sok haverom volt màr kint mindegyiknek lazàn oda adtàk!
2013. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 cli_hlt válasza:
23%

Az erre rendszeresített Cofeeshop-okban (Kafísop) bárki vásárolhat kannabiszt, a "fűturizmus" igen jelentős arrafelé e miatt.


Viszont a magyar törvények külföldön is vonatkoznak rád. Ha egy másik országba mész, ott az adott ország ÉS Magyarország törvényeit IS be kell tartani.


Ezért füvet annyira "tudsz" venni, mint itthon: elvileg nem, gyakorlatilag igen.


Hollandiában nyilván nem szükséges "ismerni egy embert", hanem végig kell sétálni egy forgalmas amszterdami utcán és jó eséllyel találsz ilyen "kávéházat".


Kannabiszt vásárolni azonban - neked legalábbis - illegális.


Ezért ha lebuksz és megpisiltetnek, nem érdemes azt mondani, hogy külföldön szívtál, mert az ugyanolyan, mintha itt a dunaparton pöffentettél volna el egy spanglit.

2013. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

#7

marhaságokat írsz. ha hollandiában vagy akkor a holland törvények vonatkoznak rád nem a magyarok. vehetsz szívhatsz legálisan. ha aztán elmész más országba és ott kimutatják a véredből akkor értelemszerűen az adott ország törvényei szerint büntetnek vagy nem büntetnek meg.

2013. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
18%
Tudsz füvet szívni, de a helyedben még tanulnám picit a helyesírást.
2013. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

18 év alatt nem kapsz.

Füvet venni itthon is lehet, nem kell azért Hollandiába menned.

Szállásra,kajára bulira a fű árának többszöröse elmegy:D

2013. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!