Kezdőoldal » Utazás » Európa » London egyáltalán nem is esős...

London egyáltalán nem is esős város?

Figyelt kérdés

Sztereotípia az, hogy London mennyire esős hely, elvégre is a ködös Albion központja.

Az angol Wikipédián több város éghajlati adatait is összevetettem, s azok alapján Londonban egyáltalán nem esik sok eső:

London - 591,8 mm

Berlin - 570,7 mm

Madrid - 436 mm

Róma - 804,3 mm

Bécs - 620,3 mm

Budapest - 592,8 mm

Hamburg - 772,7 mm

Milánó - 943,2 mm

München - 967,4 mm

Nápoly - 1 006,6 mm (!)

Glasgow - 1 245,1 mm


Ezek szerint Londonban feleannyi eső esik, mint Glasgowban, s amit egyszerűen felfoghatatlannak tartok, hogy Milánóban, Bécsben, Nápolyban sokkal, de sokkal több eső esik, mint Londonban, de még Budapest is hasonló értékekkel rendelkezik, mint a brit főváros. Ez valóban így lenne?


2013. nov. 11. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
6 év London után azt kell mondjam, hogy szterótípia az esős időjárás. Nem esik több eső mint otthon, csak éppenséggel itt egy napon belül nagyon változékony idő lehet. Van hogy reggel mikor dolgozni megyek esik, napközben nem, majd este ismét. Anglia északi részén, illetve Skóciában több eső esik, mint itt.
2013. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg abban van a kulonbseg hogy Magyarorszagon zuhog az eso mondjuk 1.5 oraig, de mintha dezsabol ontenek, ugyanez a mennyiseg meg Londonban tegyuk fel egy egesz nap alatt esik le. Mennyisegre lehet hogy ugyanannyi, de szerintem Londonban tobbet van borus, esos ido.
2013. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
London alapvetően ködös, borult. Bele kell bolondulni, én Vancouverben élek, hát az nem egy aszályos hely, majdnem annyi mint Glasgow, viszont gyakran süt a nap. Amikor három hónapig Londonban voltam november-február, el kellett ugranom Portóba egy hétvégére mert beleőrül az ember hogy hónapokig nincs napsütés semmi. Nem tudom az ottaniak hogy bírják.
2013. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nehezen. Amikor jön az ősz akkor elkezd esni és hellyel-közzel ez marad is tavaszig. Az eső minden formájával lehet találkozni, a pára szerű napokig tartótol az özönvíz szerűig. Most is ez van napok óta, van hogy eláll, de a felhők maradnak és nem tudni mikor kezd el újra esni.

Napot idén már nem nagyon látunk.

2013. nov. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 2-essel és a 3-assal. Bár lehet, hogy nem zuhog állandóan az eső, az ég szinte MINDIG borult, aminél én személy szerint kevés dolgot rühellek jobban. Emiatt egész London baromi szürke, nem értem, miért akar mindenki ott lakni. (De komolyan. Miért olyanok ott az ingatlanárak, mint valami luxushajón? Egy heti londoni lakbérből Bp.-n egy havi rezsi kijön egy sokkal tágasabb lakásban, ráadásul az időjárás is sokkal jobb. Meg szerintem a város is sokkal szebb, de ez már véleménykérdés.) Londonban mindig olyan érzésem volt, mintha be lenne deszkázva a mennyezet.


Az igaz egyébként, hogy annyi eső nem esik, mint ahogy a sztereotípia tartja. De ez sovány vigasz az állandó borult idő miatt. Ráadásul igaza volt valamelyik válaszolónak, aki azt írta, hogy ugyanaz a vízmennyiség sokkal több idő alatt esik le. Ha itt esik, akkor általában úgy szokott, mintha dézsából öntenék, vagyis rendesen esik az eső. Londonban meg olyan, mintha órákon át csepegne, ott ilyen "impotens" esők vannak, ami szerintem sokkal idegesítőbb. Itt legalább egyszer leesik, jót tesz a növényeknek, aztán lehet kimenni. Ott meg egész délutánra bennragadsz a pubban.


Amúgy nem tom, honnan vannak ezek az adatok, de azon azért erősen csodálkoznék, ha Nápolyban több lenne az eső, mint Londonban. Glasgow meg ne lepjen meg, hisz köztudott, hogy időjárási szempontból Angliánál csak Skócia és főleg Írország a rosszabb :)

2015. júl. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!