Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyenek az árak spanyolország...

Milyenek az árak spanyolországban az itthonihoz képest?

Figyelt kérdés
dél spanyolország hosszútávra,nem egy rövid ott tartozkodásra mennyiből jön az ki havi szinten?kaja érdekel meg benzin.ha vki netán ott lakik az elmesélhetné milyen ott az élet, kultúra,közbiztonság stb.
2013. dec. 6. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Havi 1000 € mindenkepp kell. nekem kb 500 a lakhatas, a viz esvillany fogyasztastol fugg. kajan lehet sporolni, a mercadona vagy a supersol viszonylag olcso, van lidl is, de azt nem szeretem. melyik reszre mennel?

kozbiztonsag eleg jo,az emberek kedvesek, turelmesek.

2013. dec. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudom konkrétan.vmerre délre.az egész család úgy gondolja hogy akár már jövöre is kimennénk és elfelejtünk visszajönni:) engem lakhatás nem érint lakókocsival mennék.
2013. dec. 6. 23:41
 3/11 A kérdező kommentje:
egyébként a bankok milyenek arrafelé? amik itthon vannak azok arrafelé is vannak?mennyire kell a spanyol nyelv?munkát találni könnyü?
2013. dec. 6. 23:43
 4/11 anonim ***** válasza:

"egyébként a bankok milyenek arrafelé? amik itthon vannak azok arrafelé is vannak?"


Nem, de a magyar bankkártyádat itt is használhatod, de nem olcsó...

Spanyol bankszáma nyitáshoz nekem kérték a lakcímbejelentőt, viszont ha lakókocsiban laktok, akkor az nem lesz...


"mennyire kell a spanyol nyelv?"


Nagyon kell....Mi a szakmád? Nagy a munkanélküliség, az itteni magyaroknak sem mindnek könnyű.


"munkát találni könnyü?"


Nem, de attól függ mit keresel. Nyáron a vendéglátásban több a lehetőség.


A face-en vannak különböző csoportok, onnan is kaphatsz sok információt:


Spanyol magyarok


Dél-Spanyolországban élő, nyaraló magyarok


Spanyolország Spain - Spanyolországi magyarok


Spanyolországi magyar apróhirdetések - Venta -Compra en España


Magyar szakik a Costa del Sol-on


Costa Del Sol adok, veszek, hírdetek.

2013. dec. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ott nagyon drága minden, legalábbis Madridban és Barcelonában. Kikerekedett a szemem, mikor márciusban ott voltunk, és megláttuk az árakat...
2013. dec. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

"Ott nagyon drága minden, legalábbis Madridban és Barcelonában. Kikerekedett a szemem, mikor márciusban ott voltunk, és megláttuk az árakat..."


Azért annyira nem drága. Magyar fizetéshez mérten ma már majd minden ország drága, ahova utazik az ember.

2013. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez tény, de Amerikához képest pl. nagyon-nagyon drága.
2013. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

írtam privátot a 4. válaszolónak megköszönném ha ki tudna segíteni még némi infóval.

árakról több helyen is azt olvastam hogy északon sokkal magasabbak.madrid és barcelona inkább oda tartozik,délhez semmiképpen sem.én pálmafákra tengerpartra és napsütésre vágyom.munkából meg bármi jöhet.

2013. dec. 7. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Olvastam, mindjárt válaszolok is.


5: Azért nem mindegy, hogy valaki látogatóba jön vagy itt él. Én 2 éve annyit költöttem Madridban egy héten kajára, mint itt egy hónapban összesen. Nyaralni mentünk, ott nem tudtam főzni, nem ismertem hol lehet olcsón kajálni, melyik üzletben érdemes vásárolni.


Eleve nem mindegy, hogy valaki mennyiből gazdálkodik egy hónapban, a magyar vagy az itteni fizetéséhez hasonlítja az árakat. Másrészt akkor veszem a vécépapírt amikor akciós és egyből feltankolok egy hónapra. Szóval lehet itt is spórolni azért.

2013. dec. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor mi Madridban illetve délen voltunk, nekünk is kikerekedett a szemünk, hogy milyen olcso arrafelé minden :D mi Franciaországban élünk...egy faluban, itt egy 30nm lakás 700 euro...nézöpont kérdése, de szerintem a magyar árakhoz képest sem drága, ha a kaja árakra gondolok és arra, hogy a piacokon mennyi mindent be lehet szerezni olcson.
2013. dec. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!