Kezdőoldal » Utazás » Európa » 14 évesen utazhatok egyedül...

Gunther99 kérdése:

14 évesen utazhatok egyedül külföldre?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, tehát már van személyim, és egyik ismerősöm hívott magához Németországba. Repülővel mennék felnőtt kisérete nélkül. Ez így lehetséges? És mi kell ahhoz, hogy utazni tudjak?(Pl. szülői engedély, utaskísérő stb.)

2013. dec. 8. 18:42
 1/5 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy külön pénzért rendelnek hozzád egy kísérőt.
2013. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam, viszont itt, az oldalon valaki azt írta, hogy csak 14 év alatt lehet kisérőt kérni, 14 éven felül kisérő nélkül is utazhatok
2013. dec. 8. 18:53
 3/5 anonim ***** válasza:
csapodj oda felnöttekhez :D anyum egyszer igy látogatott meg... egy forumon egy apuka keresett -kiséröt- két kisfiuhoz, akinek csak addig volt szerepe mig a gyerekek a gépre feljutottak. ök is Genfbe jöttek, ugyanazzal a géppel mint anyum..emaileztem a pasival, hogyha neki jo, akkor anyum szivesen lesz a "felnött kisérö" :)
2013. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"14 éves vagyok, tehát már van személyim, "


1 hónaposan is lehetne már személyid, nem kor függő, hanem attól függ, hogy igényeltél-e már vagy még nem. :D Ez valami régi divat volt, hogy 14 évesen személyi... manapság gyerekeknek is szokott lenni, mivel azzal tudnak utazni elég sok helyre (akkor is kell ha felnőttel együtt utaznak, kisbabának is kell)


Utazhatsz amúgy egyedül, akár repülővel is, bár itt légitársaságtól függ. Pl. wizzairnél 14 éves kortól számítasz felnőttnek, szóval utazhatsz egyedül ugyanúgy mintha 20 éves lennél, teljesen ugyanazokkal a feltételekkel. Ryanairnél viszont csak 16 éves kortól lehet egyedül utazni. Más társaságoknál pedig van ahol már 12 éves kortól is lehet egyedül utazni.

Vonaton, buszon egyéb közlekedéssel nem tudom vannak-e ilyen feltételek, de 14 évtől azért ez már nem olyan nagy gond. Nem kell szülői engedély meg kísérő. Alapvetően Európán belül alapvetően viszonylag szabad a mozgás, még a gyerekeknek is, pláne 14 év felett. (Najó, kivéve a Román állampolgárokat, szóval ha esetleg az vagy, akkor bizony szülői engedély stb. kelleni fog)

2013. dec. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
easyjet: Nem vállaljuk kiskorúak olyan 16 éves vagy idősebb személy nélküli utazását, aki felelősséget vállal a kiskorúért.
2013. dec. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!