Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok, Budapest vagy...

Mit gondoltok, Budapest vagy Bécs a szebb, hangulatosabb város?

Figyelt kérdés

Tegyük félre azt, hogy Budapest sokak szerint sokkal mocskosabb, mint Bécs, meg hogy itt bunkók az emberek, stb. stb.

Tudom, hogy azoknak a kérdéseknek sincs túl sok értelme, amiben a "HA" szócska szerepel, ellenben mégis arra lennék kíváncsi, hogy ha Budapest is egy olyan fejlett ország fővárosa lenne, mint mondjuk Bécs, akkor szerintetek több turista jönne ide?

A két város építészete elég hasonló, csak Bécsben sokkal több épület van felújítva, a közterületek többnyire rendezettebbek. Tehát amennyiben eltekintünk a magyar gazdaságból fakadó budapesti utcaképtől (házak állaga, utcák tisztasága, stb.), szerintetek fekvése, hangulata, stb alapján Budapest vagy Bécs a szebb város?


2013. dec. 13. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha eltekintünk attól, hogy Budapest csúnyább, akkor nyilván szebb. Dehát ez hülyeség, nem lehet eltekinteni ettől, így a válasz egyértelműen Bécs.
2013. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De mi van akkor, ha Bécs külvárosai szebbek egyes Budapesti belvárosi részeknél, és egyes Budapesti belvárosi részek szebbek, mint Bécs külvárosa?

Akkor már nehezebb eldönteni a dolgot.

2013. dec. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az 1# leírta, ez így baromság, nem lehet eltekinteni attól hogy olyan a pesti oldal mint egy gettó.

Amúgy a budai I. II. ker szerintem veri Bécset, ha csak a fekvését nézzük, de BP nem 2 kerületből áll.

2013. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Budapest! :)
2013. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"hogy olyan a pesti oldal mint egy gettó. "


Én nem érzem annak. :) De még ha nagy túlzással annak is érezni valamelyik kerület részt akkor se az egészet. Pl. egy Wekerle vagy egyéb külvárosi részekben nem tudom mi a gettó... Bár sose laktam Wekerlén, lehet, hogy éjjel gettósodik csak :) (igaz, ilyet se olvastam róla)

2013. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
A Pesti oldalon rengeteg lepusztult resz van, Angyalfoldon, Joszefvarosban, Kobanyan, stb. Budan kozel nincs annyi.
2013. dec. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szépség az egy relatív dolog, szerintem mindkettő szép. Viszont szerintem Bécs azért hangulatosabb mert az osztrákoknak más a mentalításuk, kevesebb például a részeg és a koldus az utcákon. Ha az emberek fejben változnának meg akkor lenne jobb város csak Budapest. Mondom ezt úgy, hogy éltem mindkét városban és jelenleg is itt élek Bécsben.
2013. dec. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmű számomra, hogy Bécs!


Budapesten nagyon sok lepusztult környék és épület van, arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem tiszta város, nézzük pl a metró alagutat, Bécsen 1 db szemetet nem látsz a földön és kolduló embereket sem, Pesten pedig mindegyikből van bőven. Az emberek "kedvességéről" ne is beszéljünk. Soha nem értettem, hogy miért vannak az emberek oda Budapestért, de azt tapasztaltam ők még nem voltak Bécsben. A város levegője is tisztább, lsd. Bécsbe nem engedik hegyire hátára befele a turista buszokat.


Hogy őszinte legyek ha tehetném nem csak átutazóba mennék az osztrák fővárosba hanem oda költöznék, de egy biztos mindenkinek más a szép, a jó!

2013. dec. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Budapest!
2016. aug. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!