Kezdőoldal » Utazás » Európa » A családommal Angliába szeretn...

Dorothy0108 kérdése:

A családommal Angliába szeretnénk kiköltözni, de nem tudunk semmit, kint élők, vagy akik már voltak kint tudnának pár infót adni?

Figyelt kérdés
3-an vagyunk,a testvérem az anyám,és én.Nagyon szeretnénk a nyáron elköltözni,anyagi problémák miatt!Mi Angliára gondoltunk,de fogalmunk sincs h hogy kezdjünk hozzá.Nem tudjuk h ott kint h mennek a dolgok.Vannak kint rokonok akik azt mondják h nem nagyon lehet már kiköltözni,és nem éri meg.Ez tényleg így van,és ha így van miért?De ha em akkor hogyan fogjunk hozzá a dolgokhoz?
2014. febr. 26. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Elöször ia a legfontosabb a NAGYON JÒ nyelvtudás.


Másodszor elöre leszervezett, biztos munkahely minden felnöttnek.


Harmadszor legalább 4-5 hónapra elegendö pénz(lakbér, kaució, kaja)

2014. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Te Angliában élsz?
2014. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
az elsö válaszolo nagyon jol irta!!!
2014. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, és nem Angliában, de Nyugaton élek - és itt is hasonló a helyzet, mint Angliában (ugyanis ott is van több ismerösöm)
2014. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dev dam ***** válasza:
ANGOL NYELV ÉS PÉNZ KELL .
2014. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az előre leszervezett munka nem biztos, hogy össze fog jönni. A közvetítők általában átvágnak, akik kint vannak, nem tudnak lezsírozni egy állást neked, de ha magadnak szervezel a konkrét céggel kapcsolatban, akkor ahhoz meg szakterületen kell elhelyezkedni, nem holmi gyári melóban. Ahhoz végzettség és legalább középfokú angol kell. Ekkor skype-on interjút is kell adni.

Ha viszont nincs szakma, nincs nagy nyelvtudás, csak alap, akkor nem lehet állást leszervezni. Ekkor jön az, hogy sok, rengeteg pénz kell. Igazából két gyerekkel egyszerre én nem mozdulnék ki, ha mindkettő iskolás még. Támogatást csak akkor kap az ember, ha dolgozik is. Ha 16 éven aluliak, akkor lehet kapni rájuk alanyi jogon járó segélyt, de az max egy kis kajára elég. A többi segélyhez dolgozni kell. Én először egyedül mozdulnék ki nyáron és utána hívnám ki a gyerekeimet. Persze ha nincs senki, aki addig vigyázna a gyerekekre, az elég húzós. A legfontosabb, hogy addig is tanulni kell az angolt, amíg nem értek oda, hogy kijöttök.

Olyan helyre érdemes menni, amit más már ismer-rokonok, ismerősök-, esetleg van ott valaki, aki segít. A segítséget úgy értem, hogy le tudja szervezni nektek a szállást, pár dolgot, amire azonnal szükségetek van és nem tudjátok kivinni, azt megveszi-ha nem bútorozott a lakás (és itt a környékemen a legtöbb az ilyen), akkor kell legalább egy felfújhatós matrac, egy pokróc, néhány tányér, stb-, és ha kiértek, akkor körbe tud vezetni a városban, merre vannak a munkaközvetítők, stb. Néha ezt mi csináljuk itt, környékbeli magyarok. Az az iratlan szabály, hogy ilyenkor hozol nekik valami hazait. Olyat, amit itt nem lehet beszerezni- mondjuk házi pálinkát, egy rúd házi szalámit, stb:D Délután folytatom, de most mék melózni.

2014. febr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Termeszetesen a legjobbakat kivanom nektek, de engem nagyon irrital ez a hozzaallas!


En is több orszagban eltem es mindig magam neztem utana mindennek. Akkor kerdeztem csak, amikor zsakutcaba jutottam es akkor is csak konkret kerdest.


Igy, hogy elvarjatok, hogy masok majd megmondjak esetleg megoldjak helyettetek es arany eletetek lesz egy olyan orszagban, ami irant semmi erdeklödest nem mutattok, mint, hogy biztos jobb, mint ahol most vagytok!


Angolul milyen szinten beszeltek? Utananeztetek, mi kell vegzettsegetek/szakmatok kinti elfogadtatasahoz? Igenis lehet boldogulni Angliaban (mint barhol mashol a vilagon, meg hazatokban is!), de ahhoz egy cel es konkret elkepzeles szükseges. Konyhai mosogatobol es szobalanybol van eleg! Es mar ott is elvart a nyelvtudas. Es persze, hogy többet keresnek, mint egy magyar közepvezetö, de a megelhetes is egyenes aranyban all ezzel! Remelhetöleg tevedek es rosszul ertelmeztem a kerdest, de a "majd csak lesz valahogy"-bol altalaban hazautazas lesz es meg nagyobb csorosag!

2014. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Némiképp igazat kell adnom az utánam válaszolónak. Egy csomó embernek már leírtam, hogy mi merre meddig, és tényleg, a kérdések zöme hasonlóan általános és kiérződik belőle, hogy még szemernyit se nézett utána a dolognak. Mielőtt én kijöttem, 3 évet kutattam, és tényleg megnéztem még a tömegközlekedést is. Milyen társaságok vannak, mennyibe kerül, stb. Azért, hogy teljes képet kapjak az országról, hogy el tudjam dönteni, hogy valóban megéri e kijönni. Sokan kérdezik, hogy itt mennyibe kerül a tej. A válasz egyszerű. Itt is van aldi, lidl, tesco. Egyszerűen csak co.uk-t raksz a webcím végére .hu helyett és máris kinézheted, milyen ételek, italok vannak és mennyiért. Én ezt tettem, nem kérdeztem mennyibe kerül. Lehet, kicsit túl részletesnek tűnik a felkészülésem, de tudnom kellett, hogy a heti béremből mennyit tudok költeni kajára. És én magam kerestem olyan weboldalakat, ahol álláshírdetések voltak, meg olyat, ahol lakás bérleti árak voltak. Kérdezheted, mennyibe kerül az albi, de nem sokra mész vele, ha azon a területen teljesen más árak vannak, ahova menni akarsz. Persze először általánosságban kell nézelődni, hogy egyáltalán megérné e, van e esély arra, hogy megállod a helyed. Aztán ki kell választani a helyet és a konkrét helyről megtudni a dolgokat. Mennyi ott a munkalehetőség, milyen területen tudsz ott elhelyezkedni? Lehet, hogy egy életre ki fogsz jönni, azt pedig nem lehet összehajítani csupán gyékás tapasztalatokból. Valamilyen alapötletet adhat. Adhatok neked ötleteket, hogy mit hol nézz. A kajára vonatkozóan már írtam. Lássuk a lakás árakat: [link] , ez országos szintű.

Munkák: [link]

Most ennyi jut eszembe.

2014. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek már lassan 7 éve. Ha megkérdezik, hogy mi kell az angliai élethez, és tömören ennyit szoktam mondani: nyelvtudás. Ma már nyelvtudás nélkül, vagy minimális nyelvtudással csak akkor lesz valakinek munkája, ha van ismerős, rokon aki beviszi a munkahelyre, vagy intézz neki melót.

Nem írom le most, hogy mi kell, hogy valaki dolgozhasson, hogy mennyi pénzzel induljon neki. Leírták már többen.

De azt elmondhatom, hogy ha te és a testvéred nem keresőképes vagyis iskolások vagytok mindketten, és anyudnak nincs társalgás szintű angolja, akkor tényleg ne gyertek ki. Első pár évben még annak is nehéz aki kint él és dolgozik, így képtelen lesz anyukád az elején eltartani titeket. Már eleve a szállással gondja lesz, hacsak nem a rokonokhoz költöznétek. Nagyon utána kell néznetek, olvasnotok, hogy nektek mi érné meg. Mondhatnék állásokat amikre most van felvétel, de ha nincs nyelvtudás akkor esélytelen. Persze akkor is ha a cél mindenáron London lenne.

Ha elfogadtok egy tanácsot,és mindenáron ki akartok jönni, akkor előbb anyud jöjjön ki egyedül amíg nem talál munkát magának, és legalább 4-6 hónapot dolgozzon. 6 hónap után már a cég is átveszi, és lesz referenciája, hogy egy kisebb lakást béreljen ahová már ti is tudtok jönni. Ha iskolások vagytok akkor anyud már intézkedhetne, és szeptemberi iskola kezdésre már ti is jöhetnétek. Így van esély..

2014. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:55

14 évesen te nem vagy keresőképes, gondolom a tesód is ilyen fiatal..Akkor bizony anyudnak nehéz dolga lesz.

2014. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!