Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Bécsben veszek valamit,...

Ha Bécsben veszek valamit, amit ott nem bontok ki, akkor is áthozhatom a határon?

Figyelt kérdés
Gondolom nagyon alap kérdés, de nem voltam még külföldön, így nem tudom mi a helyzet. Köszi a(z értelmes) válaszokat.

2014. máj. 31. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Persze. Nincs határellenőrzés.
2014. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld!
2014. máj. 31. 10:12
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőnek igaza van. Amióta EU vagyunk, ilyen értelemben vett vámvizsgálat nincs, azonban arra érdemes figyelni, hogy vannak bizonyos jövedéki termékek, mint az alkohol, cigaretta, talán élelmiszereket is érint, amikből csak maximált mennyiség hozható be fejenként az országba. Erre érdemes rákeresni és nem kockáztatni.
2014. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Így van, nincs állandó határellenőrzés, illetve vámvizsgálat sem, mivel EU-n belül nincs vám. Ez alól valóban a jövedéki termékek (alkohol, cigaretta) a kivétel, de ezekből a maximum mennyiségek is olyan nagyok, hogy egy átlagos utazót aligha érintenek.
2014. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként ha kibontod, akkor is áthozhatod.
2014. máj. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, csak így (ha nem bontom ki ott) hihetik azt, hogy el akarom adni itthon. :)

Köszi mindenkinek, mentek a zöldek!

2014. máj. 31. 13:45
 7/8 Andrea Henrietta válasza:
Amíg nem ipari mennyiségben vásárolsz addig senki nem köt beléd. Én pár éve úgy jöttem át a határon hogy csak az útviszonyokból vettem észre hogy országot váltottunk...
2014. jún. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki az a retardált, aki lepontozza a jó válaszokat?
2014. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!