Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarországról Bulgáriába...

Magyarországról Bulgáriába Románián keresztűl autóval utaznánk nyáron, valakinek van tapasztalata esetleg?

Figyelt kérdés
milyenek az útviszonyok, van-e autópálya, csak térképpel mennyire útvesztős? Szerbián keresztül egyszerúbb lenne, tudom es gyorsabb, de nekünk ez azt utszakasz lenne a megoldás, más okból. Köszönöm a tanácsokat és a hozzászólásokat, mindenkinek megy a zöldkéz!

2014. jún. 12. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Bulgáriába semmiképp se éjjel menjetek, csakis nappal. 10 méterenként van újabb sebesség korlátozó tábla és tele van rendőrökkel. Csak olyannak szabad megállni akinél fegyver van. Bár mi betartottuk az összes sebességkorlátozást, egy fehér lada kiragta a villogót és kiszállt belőle 4 gépfegyveres rendőr (?), elvettek 100 eurót gyorshajtásra hivatkozva majd elmentek. Nem úgy van náluk mint a horvátoknál hogy a turista szent, ők lenyúlják a turistát ahol lehet. Mi éjjel mentünk, nappal több a kocsi, akkor kisebb az esélye hogy megállítanak. Románoknál nem ilyenek, de ott az utak borzasztóak.
2014. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönom a választ, ment a zöld kezecske, de engem kimondottan a román utak érdekelnek, Bg-t ismerem, mint a tenyeremet.
2014. jún. 12. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt keresgélj a hsz-ek között:

"Bulgária light :)" az Index fórumon

[link]

2014. jún. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. jún. 12. 12:54
 5/9 A kérdező kommentje:
még várom a válaszokat:) Budapest - Szófia az utvonal, nem a tenger. valakinek esteleg tapasztalata , nagyon rosszak a román utak? mennyire lehet eligazodni? Bulgaria nem érdekel , mert ott éltem, azt tudom.
2014. jún. 12. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Roman utak valoban eleg rosszak, autopalyak nem igazan jellemzoek, viszont az E jelzesu foutvonalak elfogadhatoak. Esetleg ird le pontosabban hogy merre szeretnel menni es akkor hatha pontosabb infokat is tudunk adni. Napkozben nagy a forgalom minden uton. Bolgaroknal tavaly szeptemberben jartam utoljara, csak ejjel utaztunk, szerintem eleg okes volt, mert lehetett tartani a 120 koruli tempot, telepulesek 30-40 kilometerenkent, rendort csak nagyobb varosban lattunk 2-szer. Ez a nagyvarosok kozotti foutakon, kisebb utvonalakrol nincs tapasztalatom.
2014. jún. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es tablak alapjan is eleg okesan el lehet igazodni Romaniaban, viszont egy friss gps terkeppel szerintem nem lehet problema.
2014. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az útvonal Kiszombornál lépnénk át a határt-Temesvár-Bulgáriába Vidin- nél lépnék be... most nézem a térképet és ez tünik a legrövidebbnek viszonylag. szerintem belevágunk,mert a szerbekhez vízum kellene az egyik utasnak, EU-n belül viszon mozoghat szabadon... pedig a szerb autópályá csak végig csurognánk simán..., dehát ez van :(
2014. jún. 12. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Roman utak kitunoek, en tobbszor jartam arra, semmi gond nem volt. Ajanlom, hogy menjetek Oravita - Mehadia fele (ne Caransebes fele), ott gyonyoru a taj, kar lenne kihagyni, ha mar arra jartok. :)
2014. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!