Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögország autóbusszal...

Görögország autóbusszal utazás? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A hónap végén Görögországba utazunk egy baráti társasággal. Olvastuk hogy elfogadnak személyit a szerbek is, és a macedónok is, addig rendben van. Viszont olyat is olvastunk, hogy a szerb/macedón határnál kérhetnek "az utazáshoz elengedő pénzösszeget", amely 50 euró/nap. Így viszont nagyon sok pénzt kellene magunkkal vinni, amennyit nem is tudnánk. Mennyire ellenőrzik ezt egy autóbuszos utazásnál?

#Görögország #autóbuszos utazás
2014. jún. 14. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Hy!

Mostanság nem tudom hogy hogyan van,Én 4-5 éve mentünk keresztül nagy turista busszal.Azt tudom hogy az útlevél az kellett,a határokon sokat kellett várni néhol.

Utazáshoz elegendő pénzösszeg...Azaz azt nem kell odaadni csak hogy nálatok legyen annyi pénz? Fontos:Nagyon tartsátok be a kresszt !

2014. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire sem ellenőrzik. Ez csak azért van hogy elkerüljék az illegális bevándorlókat.
2014. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy is látják hogy utazni mentek és nem letelepedni :) Amúgy lehet egy autóra kell annyi pénz nem?Akkor gyorsan összedobjátok és kész :)
2014. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Annyi van leírva hogy "Belépéskor kérhetik a napi 50 euró meglétét, ami készpénzzel, utazási csekkel, hitelkártyával, vagy meghívás esetén garancialevéllel igazolható."


Nem autóval megyünk, hanem az Euroline autóbuszjáratával.

2014. jún. 14. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
tavaly voltunk, nem kérték sehol, mindenkin látszik, hogy csak átutazik, ez egy nyaralójárat.. ne aggódjatok ezen
2014. jún. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha turista busszal mentek akkor semmi probléma nincs,ezek már többszöri fordulós járatok,tudják hogy hol mi a helyzet,na meg sokszor látják őket fordulni a határokon.
2014. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 yakumo18 ***** válasza:

Tavaly tőlünk se kértek ilyet hogy 50e/nap. Gyakorlatilag buszosoktól szerintem nem igazán kértek még ilyet :D


És igen, elég a sima kemény személyi. Nem kötelező útlevél, de az sem baj ha azt adsz oda.


Idén is megyünk majd, szerintem most sem lesz semmi probléma a határokon. Egyébként nekem eddig még semmi rossz tapasztalatom nem volt még se a szerbekkel, se a macedonokkal.

2014. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is tavaly mentünk busszal,de semmi ilyesmi nem volt. Csak simán begyűjtötték a személyiket,ellenőrizték és mehettünk is tovább.
2014. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én már nem emlékszem, hogy hogy volt pontosan de a macedónokkal oda és vissza fele is volt vmi gikszer
2014. jún. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!