Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni munkát keresni itthonról?

Londoni munkát keresni itthonról?

Figyelt kérdés

Olvastam egy blog-ban, hogy az angliai magyarok kb. fele úgy ment ki, hogy itthonról szereztek munkát.


De hogy? Áthelyezte őket a cég, aminél itthon dolgoztak, vagy ismerős beajánlotta őket valahova? Vagy van egyszerűbb variáció, amire nem gondolok?



2014. aug. 22. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
előfordul otthonról is állást találni, de nagyon nagy szerencse kell hozzá. tapasztalt mérnökök, IT-s szakemberek, pénzügyeseknek van legnagyobb esélye otthonról állást találni, de Angliában a munkaadó a személyes konzultáció híve,elég ritka az, hogy valakit külföldről felvesznek, angliai tapasztalat nélkül. többféle kivándorlási blog van, minden többféle hülyeséget is ír, módjával kell ezeket kezelni. egy cikk szerint a kivándorlók nagy része felsőfokú végzettségű, hát... ebben azért kételkednék. tény hogy sok IT-s, mérnök, orvos, pénzügyes, vállalkozó van idekinn, de azért az itt élő magyarok bő 70%-a képzetlen, nyelvet alig beszélőkből kerül ki.
2014. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ügynökséggel jöttem, ők intéztek mindent. S interjú otthon volt a cég fejeseivel.ők mentek Pestre.
2014. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A férjem még otthonról szerzett munkát.(nem mérnök, nem programozó vagy orvos) Egy autógyárba jelentkezett. Otthon volt 2 interjú ahol felmérték az angol tudását. Majd közölték vele, hogy X. napon repülhet is ki, és Lutonban várni fogják. Kiment, ahogy mondták várták. Elmentek abba a városba ahol maga az autógyár volt. Kaptak szállást, elvitték a munkahelyükre ahol tájékoztatták őket, hogy mikor, hogy és hol fognak dolgozni. Majd segítettek nekik bankszámlát nyitni. A munkahely elintézte neki a N.I numbert is, és csak az első havi fizetéséből utalták a regisztrációs díjat az államnak (akkor még kellett egyszeri 100 fontot fizetni, de ezt megszüntették pár éve) Pár hónapig dolgozott ott, majd keresett egy jobb munkahelyet. Én később követtem. Mivel én nem beszéltem angolul nekem esélyem sem lett volna otthonról munkát szerezni. Én már kint protekcióval kerültem be egy mobiltelefon gyártó céghez.
2014. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mondjuk én nem akarnám, hogy ilyeneket elintézzenek nekem, ezeket mind magam szeretném. Főleg a szállást.


Meg olyan állásokra pályáznék, amik megfelelnek a végzettségeimnek. (Grafikus, sminkes, stylist.)

Angolul természetesen tudok.

2014. aug. 22. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:

"Meg olyan állásokra pályáznék, amik megfelelnek a végzettségeimnek. (Grafikus, sminkes, stylist.) "


Ez esetben mindenképp helyben próbálkozz.

2014. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 15:29 vagyok.

Amikor én kimentem a férjem után már magunk néztünk lakást (ekkor már tudtunk bérelni egy lakást, és nem kell idegenekkel élnünk) A férjem a következő állását már magától kereste. Mi már 7 éve élünk kint, így mindent magunk intézünk.


Ha konkrét munkát akarsz, és te akarod az ügyeket intézni, szállást foglalni, akkor neked érdemes kijönni, és mindent magad megtenni. Írod, tudsz angolul, akkor nem sok gondod lesz.

Én sok sikert kívánok

2014. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én a másodok vaagyok, nálam is ez volt, mint a hármas férjeénél, magyarokjal interjú, elvileg angoltudás felmérés, de angoltanári diplomám van, nem merték felmérni:). Azrán angolokkal interjú, s ők döntöttek. Repjegyet vettek, vártak a reptéren, elvittek a szállásra, azr is ők intézték, jöttek a bankba számlát nyitni, ni interjú is intézve volt. 2005-ben jöttem.
2014. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Örülök nektek, hogy írtatok, és hogy tényleg van tapasztalatotok. Nekem sajnos nincsenek kint ismerőseim - vagyis akik vannak, nem tudnak segíteni, mert pasikhoz költöztek oda, Londonon kívül laknak és nem nagyon beszélnek angolul.


Mik a jó környékek Londonban?

2 millió HUF kezdőtőke elég lenne? Ketten mennénk, és nem akarunk ilyen szálló jellegű szobában lakni.

2014. aug. 23. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:

tegnap 17:34 vagyok

Nézd nekünk sem volt senkink aki segíthetett volna, még egy barát sem. Sőt nekünk még internetünk sem volt, hogy a neten idegeneket megkérdezzek. Te már előrébb vagy mint mi voltunk Ezért ettől nem kell félni, hogy nincs senki. Tudtok angolul akkor nagy gond nem lesz.

Jelenleg 1 font- 392 forint vagyis a 2 millió forintotok 5100 fontnak felel meg. Ez nagyon jó tőke, ezzel akár több hónapig is tudtok nyugisan elleni amíg nem kaptok munkát. Viszont egyenlőre szobában kell gondolkodnotok. Lakást nem fogtok tudni bérelni, mert ahhoz a közvetítők kérnek minimum 6 havi munkaviszonyt. Csak akkor tudtok egyből lakást bérelni ha előre kifizetitek a 6 havi depositot, de így meg kevés az 5000 font.

De lehet bérelni nagyon jó kis duplaszobát amihez jár külön fürdőszoba is.

Londonról nem tudok írni, hol a jó, mert én nem Londonban élek.

2014. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsi, nem elleni, hanem el lenni...(mert ugye nem azt jelenti..:)
2014. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!