Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ti mit gondoltok Grazról?...

Ti mit gondoltok Grazról? Voltatok már ott?

Figyelt kérdés
Volt ott már valaki? Ha igen letudja nekem írni a véleményét róla. Írja oda, hogy mikor volt. Én azért írok, mert én két hete voltam és ugye mindenki oda van, hogy Ausztriában egy db szemetet se találni az utcán, de viszont Graz tele volt velük, illetve omladozó és összefirkált falakkal. Ti is észrevettétek már? Mi a véleményetek?

2014. okt. 27. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én havi szinten járok oda vásárolni, plusz tanultam és dolgoztam is ott. Szerintem szép város és a magyar városokhoz képest tiszta, rendezett is. Az pedig, hogy egy darab szemetet sem találni, badarság, mindenhol vannak trehány emberek. De az tény, hogy Grazban nyugodt szívvel szállok ki a kocsimból a városban vagy akármelyik bevásárló központban, mert nem lepnek meg azonnal a kéregető, koszos hajléktalanok. Szombathelyről ugyanezt nem mondhatom el, lassan már a várost is messze elkerülöm, mert leparkolni nem lehet úgy, hogy ne kéregessenek valamelyik parkolóban. Ez viszont nagy különbség, nagyobb, mint a szemét mennyisége.

Összefirkált fal pedig tényleg sok van, de ez mindenhol. Az osztrák tinik meg aztán extra lázadóak és szabadszelleműek, így nem is csoda, hogy ha elszalad velük a ló.

Mindent összevetve én mégis ott fogok élni és nem Magyarországon. És nem a szemetelés miatt.

2014. okt. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyébként csak azért kérdeztem mert mindenki el van ájulva Ausztria tisztaságától és ahhoz képest meg Graz koszos, én csak ahhoz hasonlítottam, nem Magyarországhoz. Felőlem lakj ott, nekem mindegy de én nem tudnám elviselni ahogy az osztrákok belém rúgnak és lenéznek amiért nem vagyok osztrák, és főleg h magyar vagyok. De ez már egy másik téma.
2014. okt. 27. 21:31
 3/16 anonim ***** válasza:
Az Arnold Schwarzenegger szülőház-múzeum a legkirályabb ott. Minden évben egyszer-kétszer elmegyek csak a múzeum miatt, a hely szelleme nagyon erős hogy úgy mondjam. Mindig frenetikusan érzem magam ott, úgyhogy nálam Graz (környéke) nagy becsben van tartva.
2014. okt. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Lassan 15 éve Grácban élek, gyönyörü, nyitott, fantasztikus város!!! Egyböl kaptam munkát, igaz jól beszélem a nyelvet. Soha senki nem "rúgott belém", mert magyar vagyok, söt, rengeteg barátom van.... Hogy lehet ilyen hülyeségeket írogatni egyáltalán???
2014. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
itt élek a határnál, sok ismerősöm jár ki és nincsenek jó véleménnyel az osztrákokról. Ha te annyira imádod őket, akkor maradj ott. Én csak a véleményemet irtam le és lehet h te vagy a 100ból kb 10 ember aki szereti az osztrákokat és szeret ott lenni.
2014. dec. 11. 14:44
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

ha valaki 15 éve ott él, hogy nem tudja helyesen leírni a város nevét?

4 betűből kettőt sikerült csak eltalálni.

2015. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 plüssvakond válasza:
#6.. ha nem bírod ki kötekedés nélkül, legalább vennéd a fáradtságot, hogy nem baromságokat írogatsz. Grác városának nevét a köznyelvben - nyelvtanilag teljesen helyesen - magyarosítva írjuk. Kíváncsi lennék, hogy néznének rád egy utazási irodában, amikor vínbe (Wien), vagy liszboába (Lisboa - Neked Lisszabon) kérnél egy jegyet :-))
2016. jún. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj már, de ez nem kötekedés, hanem alap, hogy erre odafigyelünk.

Nem, nem írjuk magyarosítva, mint ahogy Svarceneggert sem, jó?


egy volt magyar szakos... bocs!

2016. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
:) Ha ez a legnagyobb gondod :) De tényleg Te Paris"-ba" utazol? Meg "Lisboa-ba"? Meg "Warsava-ba"? Hát.....
2016. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Még annyit kérdezek, hogy azért vagy ilyen frusztrált, mert nem írtam azt, hogy az osztrákok bunkók? Lehet azért tapasztalod ezt mindenhol, mert Te vagy az.... Erre még nem gondoltál?
2016. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!