Kezdőoldal » Utazás » Európa » Európán belüli busszal való...

Európán belüli busszal való utazáskor Mo. - ról Németországba hány szál cigarettát és hány gramm dohányt szabályos átvinni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem ellenőrzik Európán belül.
2014. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én úgy olvastam 200 vagy 250szálat engedélyezett határon kívülre vinni illetve 1000vagy kevesebb gramm dohányt..de most van különbség ,sőt aközt is mennyivel büntetnének..mert most nem vagyok biztos mennyi az engedélyezett.
2014. nov. 17. 17:13
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
A repülőtéren ellenőrizhetik, de amikor két ország között átbuszozol, ritkán állítanak meg a határon. Konkrétan én nem hallottam olyanról, hogy Európán belül bárki is megállítson.
2014. nov. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Repülőtéren sem ellenőrzik, a repülőtér nem vámhivatal. Amit ott ellenőriznek, az a repülés biztonságával függ össze.

Mivel EU-n belül utazol, ennyit vihetsz:

800 szál cigaretta, 400 szivarka, 200 szivar, 1 kg dohány, 10 liter tömény szeszes ital, 20 liter szeszezett bor, 90 liter bor (ebből max. 60 liter pezsgő), 110 liter sör.

Ennél többet is vihetsz, ha kérésre bizonyítani tudod, hogy mind személyes célra vásároltad... ami egy nagy butaság, de szó szerint így szól a rendelkezés. Magyarán: senki sem törődik vele, vihetsz amennyit akarsz (EU-n belül).

2014. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Xebulon válasza:

EU-n belül támogatják a termékek szabad forgalmát.

Vámosok a határokon belül is megállíthatnak - de ők már csak a zárjegy nélküli csempészcigit foglalhatják le.

Tulajdonképpen akármennyi dohányt vihetsz magaddal, de kereskedelmi mennyiség esetén mindenféle papírokat követelhetnek (származási bizonyítvány, szállítási okmányok stb.), mert az feltételezhető, hogy ekkor nem saját fogyasztásra, hanem kereskedelmi tevékenység miatt viszed a dohányt - és a dohány kereskedelem némileg eltérő országonként, pl. Magyarországon is csak trafikban lehet forgalmazni.

2014. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!