Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki volt már brüsszelben? Hogy...

Ki volt már brüsszelben? Hogy tetszett? Miket lehet megnézni ott?

Figyelt kérdés
Én is voltam már egy napot Londonba menet, ott volt egy kis városnézés meg az atomiumot néztük meg. Nagyon tetszett a város, még egyszer meg szeretném csodálni, egy kicsit több időre. Milyen programok vannak még ott?

2014. nov. 27. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Túl sok látnivaló nincs, az Atomiumon kivül még a főtér és környéke, ami említésre méltó. Maximum egynapos kirándulást ér meg maga Brüsszel, ha hosszabb időre akarsz menni, akkor érdemesebb kocsit bérelni és a környező látnivalókat megnézni.
2014. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
hát, fene az emberek ízlését, szerintem kevés élvezhetetlenebb város van mint a London-Brüsszel-Párizs gyémánttengely, ahová úgy tűnik a gyakorikérdésezők kétharmada a vakációt elképzeli. Szerintem inkább tedd félre, és a duplájából menj el Kubába vagy Vietnámba, vagy valahová ami emlékezetes is marad...
2014. nov. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, te voltál már az általad felsorolt városok valamelyikében? London nekem pl nagyon tetszett, csak úgy, mint Brüsszel! Párizs nem tetszett, de az más! Ha már voltál Londonban, vagy Brüsszelben utána írd ezt!
2014. nov. 28. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem annyira tetszett Brüsszel. A látnivalók végülis nem rosszak, elvan velük az ember 1-2 napot... De az emberek... szörnyűek... Rengeteg a bevándorló (feketék, arabok...), elcseszték az egész várost. Szeméthegyek, koldusok, hajléktalanok mindenhol, húgy és szarszag (és örülhetsz ha csak a szagot érzed...), rossz közbiztonság. Én nem ezt vártam Brüsszeltől, az "Európai Unió fővárosától".

Amúgy látnivalók: főtér, pisilős kisfiú, csokiboltok, sörözők, Atomium, Mini Europa, Európa Parlament (van ingyenes tárlatvezetés magyar nyelven), és ha már ott vagy, Brugges-t bűn kihagyni.

2014. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát én ezt nem igazán tapasztaltam. Koldus van, de hol nincs? Bevándorló is van egy csomó mindenhol majdnem. Amúgy egész jó ötlet ez az európa parlament. A főteret, a pisilős kisfiú szobrát, az atomiumot láttam.
2014. nov. 29. 23:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Sétálj végig a Gare du Nordtól a főtérig a sétálóutcán keresztül. Elég durva volt. Engem sokkolt. Lehet, hogy van koldus máshol is, de én sehol nem tapasztaltam ekkora pofátlanságot (najó, kivéve Rómát). Hogy ülünk a söröző teraszán, és odajön a kisbabájával/kislányával kéregetni, és zaklat, hogy adjunk neki pénzt. Vagy hogy a sétálóutca közepére beül, épp hogy hasra nem esel benne. Vagy hogy ülsz a padon és a büdös hajléktalan odah.gyozik melléd. Ilyeneket még Pesten se láttam. Na mind1.

A bevándorlók meg... voltam Londonban (igaz ott 2 éve..) és Párizsban is, de sehol nem tűnt úgy, hogy ennyi bevándorló lenne. És itt nem konkrétan a bevándorlókkal van bajom, hanem azzal hogy ezek azok a típusok akik csak tönkretesznek mindent, dolgozni nem akarnak, csak kéregetni. Aztán lehet ha télen mész, más lesz. Azért megéri elmenni oda, de sok napot nem érdemes rászánni (már csak azért se mert a szállás és a kaja nagyon drága...)

2014. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 szerintem nem sok olyan helyet tudnál mondani ahol nem voltam még. Londonba (sajnos) havi szinten mennem kell valami business vagy project kick-off miatt. Éltem is ott hónapokat. Nagyon nem szeressük. Ezzel szemben Ázsia Londonját (Hong Kong) imádom.
2014. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pár napja jöttem haza Brüsszelből, ezelőtt egy alkalommal voltam ott - úgy mint te, Angliába menet megálltunk megnézni a főbb látványosságokat. Tetszett, szép volt.

Most pár napot töltöttem a városban, munka ügyben - és egészen más tapasztalataim vannak így. Brüsszel nekem nem tetszett, mint város. Ez mondjuk ízlés dolga, de szerintem hideg, barátságtalan képet mutat.

A fő tér továbbra is szép, meg a körülötte lévő kis utcák is hangulatosak, de a padon ülve engem is zaklattak kisgyerekes nők-férfiak, hogy adjak pénzt, vagy ha az nem, akkor adjam oda azt, ami nálam van és eléggé erőszakosak voltak.

A csokiboltok, sörözők, utcai waffel-árusok jópofák, de pár nap nekem most tényleg elég volt Brüsszelből.

A vidéki Belgiumot nem láttam, így arról nem nyilatkoznék.

2014. nov. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!