Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországi magyarok:...

Spanyolországi magyarok: mesélnétek a kinti helyzetről, a kinti életetekről?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan nagy a munkanélküliség és a szegénység, mint mondják? Hogy éltek kint és mivel foglalkoztok, mivel sikerült elhelyezkednetek? Spanyol, angol és német nyelvtudással, valamint informatikai végzettséggel lehet valakinek esélye ott? Szerintetek inkább kilábalóban van az ország a válságból vagy még évekig nem lehet javulásra számítani?
2015. jan. 21. 10:27
 1/1 anonim ***** válasza:
éltem kint pár évet, de elköltöztünk, mint sok spanyol is. hatalmas a munkanélküliség, bár tény, hogy a spanyol fiatalok nagy része hiába munkanélküli, nem aktív álláskereső, akit tud, a családja támogat. de azért durva dolgokat tapasztaltunk, a tömeges szupermarket-kirabolástól kezdve sok mindenen át. attól is függ persze, milyen informatikai végzettséged van, de az már pozitív ha több nyelven beszélsz. főleg, hogy a spanyolok nagy része nem tud megszólalni saját nyelvén kívül sehogy. ha talpraesett vagy, mehet bárhol, de tény, nehéz fába vágod a fejszéd ha kimész, pont oda. ha lesz munkád, akkor sincsenek túlfizetve, főleg ha külön szeretnél lakást bérelni, akkor nem fogsz nagylábon élni. ha nekivágsz, és lesz jó munkád, akkor viszont egy csodálatos helyen fogsz élni. eleinte utáltam a spanyolokat, de rengeteget lehet tőlük tanulni, és a szívem egy részét otthagytam, az biztos. spanyol barátaim nagyon sötéten látják a helyzetüket, nem számítanak javulásra.
2015. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!