Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy jutok el a leggyorsabban...

Hogy jutok el a leggyorsabban Varsóba, Minszkbe?

Figyelt kérdés
Szóval a tavaszi szünetben megyünk Varsóba Budapestről vonattal és onnan át szeretnénk menni Minkszbe kb 2-3 napra és nem tudjuk hogy hogy lennen a legolcsóbb eljutni Varsóból Minszk-be. (esteleg tapasztalatok és árak?)

2015. febr. 8. 14:35
 1/8 demonlord90 ***** válasza:
én vonattal mennék, van éjszakai is Varsóból (ez 380 Zlotyi fekvőhellyel egy irányba, oda-vissza kb másfélszerese). Ha az ár fontosabb, mint az idő, akkor pedig a határon szálljatok át.
2015. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne? 380 ZL vagy 25 ezer forint. Én 70 zlotyiért láttam jegyeket, érdemes a lengyel vasúttársaság honlapján nézelődni.
2015. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak jelzem hogy Fehéroroszországba vízum kell, amit tanácsos előre intézni. Oda nem mehetsz be simán személyivel.


[link]

2015. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miért vonattal mentek Varsóba? :O Tegnapelőtt fogltam a Wizz Airnél március végére Varsóba repjegyet, kb. 7000 Ft-ba került egy irányba...
2015. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 demonlord90 ***** válasza:
repülővel egy fél napod elmenne, vonattal pedig egy percet sem használsz el a napodból (napközbenből). Ráadásul a transzferekkel, esetleges csomagokkal együtt nem olcsóbb a repülő sem. Ha Minsznkbe tényleg kimentek, érdemesebb Kijev fele hazajönni. Ott pofátlanul olcsó a vonat
2015. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, mint légiiparban dolgozó kérdem: miért is menne el fél nap a repüléssel? 2 órával indulás előtt kint vagy a reptéren, majd elrepülsz Varsóba, ami egy 1 órás út. 3 óra alatt ott vagy... mi a probléma vele? Ok, számítsuk még hozzá azt, hogy mondjuk bemész a reptérről a Dworzec Centralnyra, ami mondjuk fél óra - 40 perc közvetlen busszal.

Ezzel ellentétben Bp-Varsó durván 10 óra vonattal (egyszer jöttem Varsóból vonattal, de akkor is csak mert nem kaptam már repjegyet Bp-re).

2015. febr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 demonlord90 ***** válasza:
azért írtam oda a "napközbent", mert az a reggeltől sötétedésig tartó időszak, amit az ember általában hasznosan el tud tölteni. Repülővel, ahogy írtad, bő 3 óra az utazás, a két transzferrel együtt mondjuk 4.5-5 óra. Szemben a vonattal, ami központból központba megy, este 8 után indul és másnap reggel 7:20-ra már ott vagy Varsó központban, magyarul a 10-12 órás nappalodból egy percet nem használtál fel (hisz akkor kezdődik), míg egy repülőúttal ennek nagyjából felét (de ha nem is pontosan, akkor is kettévághatja a napunkat. Ha nem, s hajnalban indul, nagyon korán kell kelni, s ugyanúgy fáradtak vagyunk egész nap. Ha estefele, akkor pedig úgy kell kifizetni egy plusz szállást, h azon a napon még nem csináltál (ott) semmit.
2015. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azért vonattal mennénk mert:

1. Nekünk az olcsóbb

2. Kusettben lennénk

2015. febr. 9. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!