Kezdőoldal » Utazás » Európa » A repülőre felvitt kézipoggyás...

A repülőre felvitt kézipoggyászban lehet 100 ml kontatklencsefolyadék?

Figyelt kérdés
Ez a legkisebb kiszerelés, bontatlan doboz, ma vettem frissen... Felvihetem a fedélzetre anélkül, hogy elvennék?
2008. aug. 22. 19:33
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy Easyjet-tel megyek Berlinbe.
2008. aug. 22. 19:34
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia! én asszem 2 hónapja ültem repcsin és azt mondták hogy egy zacsiba kell beleférnie adnak ott valamik kicsi zacsit és asszem abban kell elférnie de azt viheted meg mindent pl parfümöket is abba kell bepakolni remélem segítettem:)
2008. aug. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
semmi féle folyadékot nem lehet felvinni a gépre
2008. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utasok kizárólag kismennyiségű folyadékot vihetnek fel a fedélzetre. A folyadékok egyenként maximum 100 ml-es, egyedi kiszerelésben szállíthatók. A kis tégelyeket, dobozokat, tárolóedényeket pedig egy maximum egy liter űrtartalmú, 20 cm X 20 cm-es méretű, átlátszó és újrazárható műanyag zacskóba kell pakolni. A zacskót az utas köteles felmutatni az ellenőrzést végző személynek.


A zacskókat az utasoknak magunknak kell biztosítanunk. Ha éppen nincs otthon, akkor se essünk kétségbe, a ferihegyi Relay üzletekben olcsón hozzá lehet jutni. Ilyen üzlet a repülőtér mindhárom indulási csarnokban van.


Fontos tudni, hogy 100 ml fölött, minden folyadékot, amit nem tettünk a feladandó poggyászba, elkoboznak és megsemmisítenek!


Folyadéknak számít minden krém és zselé, így például a lekvár, a libazsír, a fogkrém, a naptej és a tusfürdő is.


A folyadék palackjának, üvegének űrtartalma számít a 100 ml megítélésekor, nem pedig a benne lévő folyadék mennyisége: pl. a fél literes üdítős palack nem vihető fel, még akkor sem, ha csak 100 ml folyadék van benne. Egyéni mérlegelésre nincs lehetőség az ellenőrzési ponton, ha nagyobb a feltüntetett űrtartalom, az utas nem viheti magával.


Persze mint minden szabályozás alól, itt is vannak kivételek: A kézitáskában felvihetjük a fedélzetre az út során szükséges gyógyszereket, diabetikus termékeket, bébiételeket. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a biztonsági átvizsgáláson ezek eredét és használatuk szükségességét igazolni kell.


Folyékony vagy krémes állagú gyógyszerek az utas nevére kiállított orvosi recept bemutatása mellett tartalomtól függetlenül felvihetők. Célszerű magyar és angol nyelvű igazolást is kérni, hogy a folyékony gyógyszerek és egyéb orvosi szerek szállítása a visszaúton is gördülékenyen menjen.


Forrás: www.bud.hu

2008. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
két dl folyadékot fel lehet vinni de külön becsomagolják ugy tudom.. egyébként én mikor londonból jöttem haza véletlenül 4 dl innivalót hagytam a kézipoggyászba és nem vették észre .. a repülőn juott eszembe h ott van nálam :D kicsit megijedtem :P elmentem vc-re és gyorsan megittam :D
2008. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!