Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írországi munkavállalás...

Írországi munkavállalás esetén orvosi ellátás?

Figyelt kérdés

Valaki tud erről valamit, hogy működik ez Írországban?

Március végén költözök ki munkalehetőség miatt. EU-s kártyát kiváltottam az OEP-nél. Ott kint fogok adózni tb minden. De azt hallottam hogy kint így sem ingyenes lesz az orvosi ellátás. Hogy 50 euró kb az orvosi vizit csak hogy megvizsgáljanak meg még ennyi lesz a gyógyszer ha antibiotikum stb.

Nem akarok lebetegedni kint, de persze jobb félni mint megijedni.


2015. febr. 12. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz.

Ha kint fizetsz egészségbiztosítást, akkor az általános (körzeti) orvos ingyenes. Bár rosszabb, és felületesebb az orvosi ellátás mint otthon, de ingyen van.

Ami nincs ingyen az a

- fogászat

- szemészet

Ezekért fizetni kell. Igen maga a vízit X euró a fogászatnál. A gyógyszerek meg nem kerülnek 50 euróba.

2015. febr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van vizitdíj, ami látogatásonként 45-75 € között alakul. Kórházi napidíj 100 €. (Ha extra igényeid vannak, úgy mint 1 személyes kórterem, akkor több.) A vizsgálatok, mint röntgen, fizikóterápia, stb benne vannak az árban. A fogorvos az ami húzós, azért megéri haza utazni. Sok ír is inkább Magyarországra jön.
2015. febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magyarok által kiállított EU-s kártyát nem fogod tudni ott használni, mert egyszerre csak egy országban lehetsz biztosított.


Ha Írországba jössz dolgozni, akkor az elhelyezkedésedet követő 2 héten belül otthon az OEP-nél be kell jelentened, hogy egy másik EGT-tagállamban vagy biztosítva. Ehhez egy nyomtatvány kitöltésére és beküldésére lesz szükség. Sokan elbliccelik, de sajnos a NAV évek múlva is megtalálhat, egyik kolléganőmre 6 év után szóltak rá.


Egyszerűbb már az elején mindent tisztán, korrekten intézni szerintem, és akkor nem kell stresszelni, mikor büntetnek meg.


Írországban is ki tudod majd váltani az itteni EU-s kártyát, amit ugyanúgy, mint fordított esetben, otthon fogsz tudni használni. A TB-d nyilván megszűnik.


Az orvosi ellátás a "rászorulóknak" ingyenes, ilyen-olyan indokkal lehet kiváltani medical cardot, amivel ezt elérheted, de egyedülálló, dolgozó fiatalként erre kicsi az esély.


De nem kell félni, multivitamint szedek és még nem voltam beteg. :) Fogamzásgátlót (ha ez érint) online is lehet felíratni, úgy olcsóbb. És ha patikára van szükséged, a Healthwave nevű láncot érdemes választani, mert ők Észak-Írországból hozzák az árut, így valamivel olcsóbbak lesznek a gyógyszerek. Nem sokkal, de nem is olyan vészes.

2015. febr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!