Kezdőoldal » Utazás » Európa » Villach vagy Grassau@Rottau-...

Villach vagy Grassau@Rottau- Germisch-partenkirchen környéke? Hova mennél nyaralni? Melyik a szebb?

Figyelt kérdés
Tavaly Füssenben voltunk, imádjuk a hegyeket, tavakat, hegyi folyókat, vízeséseket. Imádunk biciklizni és nagyon szeretjük a rendezett, kultúrált környezetet. Ezért Füssenhez hasonló helyet keresünk idén is. Vagy Villachra vagy Grassau@Rottau környékére gondoltunk. Villach mellett szól, hogy szinte mediterrán az éghajlata, egy csomó bringaút van arrafele és akár egyik nap leugorhatnánk az olasz tengerpartra is. A másik helyen biztos szebbek a hegyek, talán a környezet is rendezettebb. Szerintetek? Hova mennétek inkább?
2015. febr. 15. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Én Villachba lakom.Ismerem a kornyéket mint a tenyeremet,ugyanis életem a túrázás.A kornyékbe bele tartozik olaszország,meg szlovénia is.100m magas vízesésektől kezdve,a 2000+ ma magas hegyeken át mindent ismerek.Ha bármi érdekel írj,szívesen segítek bármiben.

Egy fontos dolgot megjegyeznék,villachnak semmi koze a mediterrán éghajlathoz.....illetve vannak bringautak,de a csomó azért túlzás.

2015. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Gyerekekkel mennénk nyaralni, és fontos lenne, hogy legyen lehetőség sokat (több km) kerékpárúton (autóforgalomtól elkülönített) biciklizni, mivel imádják. Ezenkívül jó lenne fürödni is, és úgy hallottam azért erre nagyobb eséllyel lehet jó időt kifogni, mint mondjuk, ha a bajor Alpokba mennénk (tavaly ott voltunk és végig esett és hideg volt, pedig augusztusban mentünk). Ajánlanál nekünk kerékpárútvonalakat (biciklis út), illetve látnivalókat? Imádjuk a hegyeket, de azért mivel gyerekekkel megyünk fontos lenne, hogy biztonságos legyen, ja és mivel a nagyi is jön, aki a hajtűkanyarokban fél autóval, így a hegyeket inkább csak alulról néznénk meg. :-)
2015. febr. 22. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek a gyerekek meg a nagyi?Mert akkor ennek megfelelően mondanék dolgokat/programokat!Illetve mennyi időre tervezitek a nyaralást?
2015. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
11 és 13 évesek a gyerekek és 62 éves a nagyi, de nagyon sportos család vagyunk, ezért szeretnénk sokat biciklizni főleg és imádjuk a hegyeket is.
2015. febr. 23. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor nézzük mik a lehetőségek!Megpróbálom rövidre fogni,de úgysem fogom tudni!

Ha valami nem világos vagy több infót szeretnél,majd mondd,hogy mit fejtsek ki bővebben!


Villach és környéke:Maga a város,nem egy nagy durranás,olyan sok és izgalmas látnivaló nincsen!Az óváros,és a főtér illetve a dráva kb 2-3

óra alatt letudható!Úgyhogy részemről erről ennyit!Ha jobban érdekel a dolog(mármint a város),hogy mit lehet megnézni(meg ugye eleve nem tudom nektek mi a szép,meg mit akartok látni)nézz utána a neten!

Na nézzük a többit,menjünk ki a városból!


Via ferrata-k:kettő is van a környéken!

1)Latschach ob dem Faaker see-nél van az egyik a Rotschitza klamm klettersteig!(15km villachtól)ez egy mászható vizesés!Érdemes megnézni,meg egy darabig a gyerekkel is fel lehet menni,de utána annyi,mert profi felszerelés kell hozzá!Nagyon nehéz és komoly ferrata!


2)A másik Finkenstein-nél(10km villachtól) van!Kanzianiberg a neve!Ez a hely igazából a sziklamászók paradicsoma,de érdemes megnézni egy sima túra keretében is mert egyes szakaszai könnyen bejárhatók gyalog,lehet mászni sziklapárkányokon,és nagyon szép kilátás van egyes helyekről!


Hegyek a környéken:

Dobratsch:(villachtól 5 km)2166m magas!Autóval fel lehet hajtani majdnem a tetejéig,viszont fizetős út visz fel!15 eurót kell fizetni!


Mittagskogel:(villachtól 20km)2145m magas!Itt nem visz fel autóút a tetejére!Több órás(kb 2-3) gyalogtúra a csúcs!


Egész jó minőségű kerékpár út van kiépitve az olasz határig!

Fürödni nyáron lehet a faaker see-ben,de nincs szabad strandja,az egész körbe van épitve és fizetni kell a strandolásért!


Ha már itt vagytok villachba én a mondó vagyok hogy ki ne hagyjátok szlovéniát és olaszországot


Olaszország:Villach-Arnoldstein-majd jön a határ-és aztán Tarvisio!A környékén a látnivalók:


Fusine-i tavak(Kb 8 km tarvisiotól):2 tó,egymás "fölött".Nagyon szép a háttérben a Mangart hegy!Ezekben a tavakban nem szabad fürödni!!


Lago del Predil:(kb 10km Tarvisiotól)Szerintem a világ egyik legszebb kis hegyi tava!Ebben lehet fürödni,de még a legnagyobb nyári melegben sem lesz 20-21 foknál melegebb a vize,mivel a hegyi hóolvadék táplálja!

A nyugati partján van gey 1. világháborús bunker!Látogatható,szabadon bejárható!Itt a bunker mellett folyik a predilbe egy kis patak!ezt a patakot követve kb 10 perc séta a szurdokban és van egy nagyon szép vizesés!Innen nem lehet tovább menni mert a szurdok bezárul!


A prdeiltől lehet tovább menni szlovénia felé a passo predil hágón!A szlovén határ előtt kb 100 méterrel az út jobb oldalán ismét van egy 1.világháborús erőd!Ez is szabadon bejárható!


Szlovénia: a passo predil hágó tetején van a határ!innen csodás kilátás nyilik!látni a Mangart-ot(2679m) ami szlovénia 4.legmagasabb hegye!


Az úton haladva bal kéz felől ismét lesz egy világháborús erőd!Ez is bejárható!

Pár 100méter után van egy kereszteződés!Balra lehet felmenni a mangartra kiépitett úton!11km-nyi szűk szerpentin amiert 5 eurót kell fizetni,és több mint 2000m magasra visz fel közvetlenül a csúcs alá!Innen még több óra kemény túra maga acsúcs,de ha nem akarjátok megmászni szerintem akkor is érdemes felmenni mert olyan kilátás van hogy leirhatatlan!


A kereszteződésnél jobbra fordulva át a predil hidon lehet lejutni a völgybe Log pod Mangartom faluba!Itt a fratarica szurdokot követve könnyű kb 20 perces túra visz a parabola(slap parabola)vizesésig!Kb 50m magas!


Tovább haladva lesz egy kis hid,mellette ismét egy világháborús erőd a Kluze erőd!Itt a túloldalon indul egy kijelölt túrista út egy másik erődhöz a hegy oldalán egy magaslatra a Fort Hermann erődhöz(ráérősen kb 40 perc)!A kluze nem,ez viszont teljesen bejárható,zseblámpa erősen ajánlott!Bejárhatóak a szintek,a gyerekeknek meg szerintem a felnőtteknek is nagyon fog tetszeni!


Tovább haladva Bovec fele lesz egy kereszteződés ahol el lehet fordulni balra a Vrsic hágó felé,itt van egy 1.világháborús katonai temető!


Innen még van egy csomó hely amit tudok ajánlani,nem tudom milyen messze akartok elkalandozni!Ha érdekel a többi is irj és akkor folytatom!

2015. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, igen! Minden érdekel! A lehető legtöbb mindent szeretnénk megnézni a környéken, Villachtól 100-200 km nem akadály. Egyedül az, hogy a gyerekek miatt hegymászás és egyéb extrémebb túra kizárva.


Rendes tőled, hogy ennyi mindent leírsz.

2015. febr. 27. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi,de eddig nem volram gép közelben,ma este folytatom majd a leírást!
2015. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na hol is tartottam.....ja igen Bovec!És a katonai temető!Itt ketté válik az út!lehet menni tovább Bovec fele vagy balra kanyarodva a Vrsic hágó fele!


Na nézzük:

Virsic hágó fele:


-Kal Celo erőd:ez is első vh-s erőd,amit már irtam a Fort Hermann erőd utódja!Igazából nem sok maradt belőle,mert teljesen szétlőtték,viszont nagyon szép kilátás nyilik róla a boveci medencére!Kal koritnica faluban kell figyelni az út bal oldalán egy barna táblát amin a Svinjak/Celo felirat van!Kb 30perces túra hegynek fel!De mondom magáért az erődért felesleges felmenni,mert egy kb 20 méteres szakasz marad belőle viszont a kilátás csodás,és látni a fort Hermann és Kluze erődöt is!


-Krn-i tó:Soca faluban tábla jelöli hol kell elfordulni jobbra a lepena völgye felé.Az út a Klementa Juga menedékházig visz!Itt a bal oldali ösvényen kell elindulni.Kb 2 órán át tart a közepesen nehéz kanyarhós kavicsos úton felkapaszkodni egy kisebb fennsikra!Itt van egy hójelző amin évekre visszamenőleg be van jelölve,hogy az aditt év áprilisában mekkora volt a hó magassága(2009 április-3,5m!!!)Tovább a Krn-i hegy irányába.Bal oldalt menedékház.Innenmár csak egy rövid séta a tó.Egy gleccser maradványa.1383m magasan fekszik.Vize kristálytiszta,hossza 380m szélessége 150m legnagyobb mélysége 16m!Elképesztő a csend és a nyugalom!A tó mellől halad tovább az ösvény a Krni hegyre(2244m)de az még innen 3 óra nagyon kemény túra!


Mlinarica szurdok:tovább haladva az úton figyelni kell nagyon mert nem lesz kitáblázva(mint sajnos jellemzően sok más sem a szlovéneknél)Trenta falunál van egy kis parkoló az út jobb szélén!Innen künnyű 10 perces séta a szurdok!ekőször egy függőhidon kell átmenni majd elérjük a kiépitett dobogót!Innen tovább menni elvileg tilos,gyakorlatilag kötelező!!!A mederben be lehet menni egészen a beszakadt barlangbejáratig,ahol van egy kisebb vizesés is!


Soca azaz Isonzó forrás:a szlovén részen socának hivják olaszul isonzó,mi is igy ismerjük!A 49-es számú hajtűkanyarnál indul befele egy kis út!A végén van egy vendégház:Koca pri Izviru Soce.Innen indul a rövid kb 15 perces könnyű séta.Az eleje könnyű,később sziklákon kell mászni,makd drótkötelek is segitik a mászást,de összességében nem vészes!A hegy oldalában egy hasadékban van maga a forrás,egy föld alatti barlangból tör a felszinre a viz!Ennyire tiszta és kék vizet még biztos nem láttatok,nyugodtan lehet inni belőle!!


Vrsic hágó:szlovénia legmagasabb hágója(1611m)A tetejére számozott hajtűkanyarok visznek fel.Az utat az '. vh-ban orosz hadifoglyokkal épitették!A hágó teteje több hegymászó túra kiinduló pontja!Bár irtad hogy a gyereke miatt ez nem annyira érdekel,úgyhogy ezt nem is ragozom.Felmenni idáig felesleges mert nincs különösebben jó kilátás hiszen minden irányban több mint 2000m magas hegyek vannak körben!Illetve az út ami felvisz az is ...hát mondjuk ki elég sza r!!Én javasolnám hogy az isonzó forrás után forduljatok vissza Bovecnek!

2015. márc. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na most már induljunk el Bovec fele!


Amit már irtam katonai temetőt,Bovec fele haladva nem sokára(300m) a bal oldalt van egy parkoló és innen indul egy ösvény egy helyre állitott 1.vh-s frontszakaszhoz!Kb 5 perc séta és ott vagytok.Ha gondoljátok nézzétek meg,de véleményem szerint annyira gyenge meg gagyi,hogy kár rá pazarolni az időt!


Virje vizesés és Gljun patak forrás:Bovecbe beérve menjetek a Pluzna nevű kis faluba.A faluba beérve a "főtérnél" forduljatok jobbra felfele egy kis szűk útra,menjetek rajta végig,jobbra elhagyva az utolsó házat az addig sem túl jó út még szarabb lesz,de innen már csak pár 100m és parkoló,illetve egy tábla mutatja balra Slap Virje.Nem túl magas de nagyon látványos vizesés,egy kis tóval és rendkivül hideg vizzel!A gljun patak táplálja!Vize 5.5 fokos

A Gljun forráshozmenjetek vissza az útra ahol megálltatok és kövessétek tovább,de már csak gyalog!Átmentek egy hidon és balra van egy viztárzó tó.innen van bovecben a viz!Jobbra ha mentek pár perc séta és eléritek a forrást!a sziklák között tör fel a viz!Innen a forrástól indul egy rendkivül izgalmas helyre egy ösvény ez pedig a :


Srnica barlang:felhivom a figyelmet hogy csak akkor és CSAKIS AKKOR menjetek oda ha bevállalósak vagytok,illetve senkinek nincs klausztrofóbiája,és nincs túlsúlyos köztetek!!Egy kis barlangász tapasztalat sem árt!A barlangban egyébként őskori kagyló és egyéb állat

lenyomatok vannak a sziklákban,szóval nagyon szép!Ezt most nem fejtem ki bővebben,mert nem tudom érdekel-e,ha igen majd jelezd és megirom bővebben!


Boka vizesés:Bovec után kb 3 km-re található. Legnagyobb magassága 144 méter, szélessége 18 méter, így ez Szlovénia és egyúttal Európa legmagasabb vízesése. Átlagosan másodpercenként 2 m³-es vízhozama van, nagyobb esők után és a tavaszi olvadáskor azonban ez akár 100 m³ is lehet.

Érdekessége, hogy a víz közvetlenül a sziklából ömlik a völgybe, nincs előtte folyó, ami táplálná, így tehát egyúttal forrásként is funkcionál.Szóval ki ne hagyjátok!!3 féle képpen lehet megközeliteni a vizesést!

1-vagy végig felmásztok a mederben,de ezt nem ajánlom mert nagyon csúszósak a kövek,nagy a balesetveszély

2-a bal oldali ösvényen indultok el (a boka hid után)ez egy a vizeséssel szemben lévő vele egy magasságban lévő tisztásra visz fel kb 1 óra!

3-a jobb oldali ösvényen indultok el(a boka hid előtt)ez viszont felvisz egészen a forráshoz!abból a szempontból csalódás lehet hogy innen nem lehet fényképet késziteni a vizesésrőll magáról hiszen a tetején lesztek.És nem árt tudni hogy a túra borzasztó megterhelő,folyamatosan emelkedik az út,minimum 2 óra kell hozzá!


Boka barlang:a fent emlitett jobb oldali ösvényen kell elindulni,majd mielőtt elkezdene emelkedni az út ott kell jobbra fordulni egy szinte alig látható ösvényre ezen kell menni egy kicsit és már ott is vagytok a hatalmas meredélynél aminél látszik a barlang óriási szája!Ez egy több mint 8 km hosszú járatokkal rendelkező barlang!Nem tudom ez a barlangász téma érdekel-e ha igen maradjunk a Srinca-nál is megadott verziónál hagy ha kéred jobban kifejtem!


Holnap majd folytatom mert most fáradt vagyok!addig ha van kérdés vagy akármi szólj!

2015. márc. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!