Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba milyen pénzneme...

Horvátországba milyen pénznemet érdemes vinni?

Figyelt kérdés
Eurót, vagy kunát? esetleg forintot? illetve mennyire elterjedt a bankkártyás fizetés? Isztria, Medulin környékéről lenne szó.

2015. júl. 22. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kuna a hivatalos penznemuk, ezert mindenfele koltekezesre azt erdemes vinni, hacsak nem akarsz bibelodni az atvaltassal. Szallasok fizetesere viszont lehet eurot is, legutobb amikor mi voltunk a szallasokat(apartmanok) mindenhol euroban fizettuk. Bankkartyas fizetes pedig szerintem van olyan elterjedt, mint Magyarorszagon.
2015. júl. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szállást euroban fizettük, lehetett volna kuna-ban is. A bankkártyás fizetés csak az éttermekben volt, a souvenir árusoknál, turista látványosságoknál, büfékben csak kunával lehetett fizetni kp-ben.
2015. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Párom érvelése az euro mellett: hogy a visszajárót úgyis kuna-ban adják, így úgyis lesz, ha pl. olyan helyen vásárlunk.... én a helyi pénz mellett voksolnék inkább, ahogy írta a 2-es válaszoló is.

A szállást nem tudom lehet e kuna-ban. Szerintem euroban kell.

Esetleg a pénzváltási lehetőségekről tudtok mondani valamit? könnyen megoldható ott?

2015. júl. 22. 10:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, csak ahhoz nagyon tisztában kell lennetek az ottani árfolyammal, na meg nem feltétlen fog kunában visszaadni amikor te euróval fizetsz. A szállás árát vigyétek euróban, a költőpénzt kunában.
2015. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó válasznak örülök :) mivel párom abból indult ki, hogy itt Mo.-on is úgy van, hogy fizet vki euroban, azt a visszajárót megkapja forintban :O

akkor próbálom erre rábeszélni, hogy csak a szállás árát vigyük euroba :)


köszönöm mindenki válaszát!

2015. júl. 22. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden évben lemegyünk egy hosszú hétvégére, és még sosem vettem kunát. Szállásokon, turisztikai üzletekben, éttermekben mindenhol elfogadnak eurót. Nagyobb élelmiszerüzletekben meg kártyával lehet fizetni.
2015. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a szállást euróval fizettük, a többit kunával.


Kisebb büfék-ben csakis kp-ban kuna, illetve nagyobb helyeken, mint pl strand, vagy partmenti éttermekben elfogadtak eurót is. Az éttermek 95%-ban lehet kártyával is fizetni.

2015. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most jöttünk haza. Eurót nem igazán fogadnak el, még sok étteremben is át van húzva. Csak is kuna.
2015. aug. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Idáig miis csak kunával fizettünk :-)
2015. aug. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!