Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan tudok átmenni Ukrajnába...

Hogyan tudok átmenni Ukrajnába tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy át kell majd járnom néha Ukrajnába Beregszászra, de fogalmam nincs hogy menjek át.. vonat vagy busz, meg egyáltalán hol kell átszállnom stb.. mit kell magammal vinnem ami a határátkelőnél nagyon fontos? valaki ha tudna nekem segíteni nagyon hálás lennék.

17/L köszi


2015. júl. 26. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vonattal menj el Záhonyba, onnan megy át egy személyvonat Csapra, ami már Ukrajna. Csak útlevélre van szükséged.


A vonat ajtajában áll a magyar határőr.


Csapon mindenkit leterelnek a vonatról, be az épület nemzetközi várójába. Itt át kell menni egy ellenőrző bódé mellett ahol megnézik az útlevelet, mintha repülőtéren lennél, és bejutsz az állomás főcsarnokába.


Menj ki az utcára és jobb kéz fele ott lesz a "Primiszkij Vokzal", az elővárosi pályaudvar.


Itt vegyél egy jegyet Beregszászra, ha megy egy kisvonat (elektricska) Batovao (Bátyú) felé, arra szállj föl. Bátyuban leszállsz és átszállsz a beregszászi (Beregovo) kisvonatra.

2015. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Batovo (Bátyú)
2015. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a segítséged! :)

és egyébként mennyire biztonságos most ide kimenni? veszélyek stb..?

2015. júl. 26. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem Ukrajna biztonságosabb ország, mint Magyarország, vagy legalábbis biztonságosabb Nyugat-Európánál.


Hacsak nem mész az ország délkeleti régiójába, Donyeckbe, akkor nem kell semmi különös elővigyázatosság. Bár volt egy lövöldözés Munkácson, ez elszigeteltségnek tűnik, és a zavaros híradásokból kiindulva egyre több embernek az a véleménye, hogy az ukrán kormány rendezte meg, hogy oroszellenességet keltsen.



Egy érdekes történet: Záhonyból utazott személyvonattal Nyíregyházára egy kárpátaljai csaj. Kiment a WC-be, addig otthagyta a fülkében az asztalkán a telefonját. Mire visszaért a WC-ből, lába kélt. Teljesen le volt hidalva és kétségbe volt esve, hogy ilyen hogy történhetett meg. Egy magyar fiú leb*szta, hogy hogyan merte így kinnhagyni a mobilját, mire a lány közölte, hogy Ukrajnában mindig ott hagyják a cuccukat az ülésükön, amíg kimennek a WC-be, és soha semmi sem tűnik el...

2015. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Igen, Ukrajnában nagyobb a rend a vasúton mint a MÁV-nál.
2015. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%

A vasút helyett, lehet érdemesebb körülnézned, hogy nincs-e valami közvetlen megoldás, pld ez:

[link]

itt is írnak egy Budapest-Beregszász buszjáratról:

[link]

2015. júl. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
21%

3. és 4. válaszadó

Nagyobb a rend?

Nem tudom, kitől hallottad azt a történetet a lányról, még ha igaz is, véletlenül nem voltak ott az ismerősei míg kiment.

Én Kárpátalján élek, és ez teljes mértékben nincs igy.

Méghogy nagyobb a rend a vonatokon...

Nem tudom ti hol éltek, mit hallottok, de ez nem így van...

2015. nov. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!