Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországi utazásnál...

Horvátországi utazásnál milyen költségre számoljak?

Figyelt kérdés

Idén szeptember végén mennénk nyaralni a nejemmel, autóval. Olyan kérdésem lenne, hogyha Szegedről indulnánk, milyen útvonalon érdemes menni, ha a Krk szigetre szeretnénk eljutni? Milyen autópálya díjak vannak, mennyibe kerül a komp a szigetre? Mindezt mennyiből lehetne ezt kihozni?

Szeptember végén még lehet fürdeni az Adriába?



2015. júl. 30. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:

"Horvátországban az autópályákon fizetőkapus rendszer van érvényben, vagyis nem kell előre fizetni a sztráda használatáért, csak az út közben elérhető kapuknál. Horvátországban is érvényes, hogy jó, ha van nálunk készpénz, leginkább apró, mert nem mindenhol lehet kártyával fizetni. Matrica egyáltalán nincsen, mindig csak az éppen használt szakaszokért kell fizetni.

Egy kilométer autópálya átlagosan 0,056 euróért, vagyis körülbelül 16-17 forintért használható. Kivételt képez ez alól a Letenye-Zágráb szakasz, ami egységesen 41 kunába (1640 forintba) kerül. Nem árt tudni, hogy a fizetőkapuknál lehet bankkártyával is fizetni.

Külön díjazás vonatkozik az Ucka-alagútra, személygépkocsival 28 kuna, vagyis körülbelül 1120 forint az áthaladás, illetve a Krk-hídra, ami 14 kunába, azaz mintegy 560 forintba kerül."

2015. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Szeptemberben alkalmas még fürdésre az Adria?
2015. júl. 30. 12:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen ha a húsz fok körüli vizet bírjátok, az a helyzet, hogy vannak olyan helyek ahol nyár közepén is simán lehet ilyen hideg a víz. Próbáljatok keresni valami öblöt fokokkal melegebb lehet ezekben. Én nem voltam még szeptemberben arra, úgyhogy ez csak tipp de szerintem reális a húsz fok. A fizetőkapuknál készítsétek ki előre kereken az összeget, mert idén minket meghúztak egy tízessel a letenyei szakasz végén.
2015. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged!
2015. júl. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!