Kezdőoldal » Utazás » Európa » S. O. S. Balkáni körutazást...

S. O. S. Balkáni körutazást szeretnék, valaki segítsen ebben?!

Figyelt kérdés

Szeretnék egy konkrét Balkáni körutazást, mivel imádom a Balkánt, nyugaton még nem is voltam, csak egyszer...

A terv a következő lenne:

Bp-Belgrád: 22:25-06:32 - vonattal

Belgrád-Skopje: 18:50-04:25 - vonattal

Skopje-Pristina: 18:00-20:00 - busszal

Pristina-Skopje: 05:30-07:30 (szállás) - busszal

Skopje-Nis: 08:20-13:19 - vonattal

Nis-Sofija: 02:45-07:32 - vonattal

Sofija-Belgrád: 19:30-04:56 - vonattal

Belgrád-Bp: 21:48-05:46 - vonattal.

A kérdéseim a következők lenének: Budapest-Belgrád kivételével semelyik irányban nem tudom még a körülbelüli jegyárakat sem. Pedig órákig kerestem a Google-n, de nem találtam. Ha valaki járt már arra, és tisztában van a jegyekkel, de jó nekem +-2000.--os határral i, csak tudjam, hogy kb. mennyit vigyek az utazásokhoz.

A másik kérdésem: Melyik országba kell útlevél a felsoroltak közül? (Szerbia: oda tudom, hogy nem kell, Macedónia, Koszovó, Bulgária).

Nem tudom miért, de 6 éves korom óta a Balkán, és a nagyon szegény, esetleg veszélyes rétegek fognak meg.

A hasznos válaszokat előre is köszönöm! :)



#körút #Balkán #Szerbia #vonatos utazások
2015. aug. 9. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

vegyél egy Lonely Planet east europa könyvet abba minden bent van, nem kell útlevél sehova, kivéve Koszovó oda csak útlevéllel tudsz menni.

A Balkán sokkal jobb hely mint Nyugat Európa de sem nem nagyon szegény sem nem veszélyes.

2015. aug. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát a nagyon szegényt azért kétlem. Jó párszor szegényebb mint mi. A könyvnek utánanézek. Azt tudom, hogy nem veszélyes, mert már tapasztaltam.

Sokkal szebb, több érdekesség van, mint Nyugat-Európában, olcsóbb sokkal, és némelyik országban meg sem közelítik a nyugatiak ridegségét..

Te ott élsz?

2015. aug. 9. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen körúthoz már érdemes Balkan Flexipasst venni, az árak itt vannak a lap közepe környékén:

[link] Időtartamtól, életkortól és a kocsiosztálytól függően ki tudod találni. Legközelebb csak Szabadkán tudod megvenni, vagy ha nem akarsz éjjel ezért lemászni a vonatról, akkor Belgrádban is lehet. Csak a vonatokra jó, de amit az útitervben írtál, azok közül mindegyikre. Koszovóba kell útlevél, a többi országba elég a személyi.

2015. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos válasz!

A felsorolt országok közül egyik sem agresszív? :D

2015. aug. 10. 21:27
 5/6 A kérdező kommentje:

Am azért Szebia pont nem százszor szegényebb mint mi, de Macedónia ....

Macedóniába, és Koszovóban még nem jártam: Azok nem veszélyes országok?

2015. aug. 10. 23:57
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Macedóniáról nem tudok, de Koszovót érdemes megnézni.

Egyszer majd Albániát is tervezd be.


Ukrajna nem érdekelt?

Tudom hogy nem Balkán, de nem is nyugat.

Szerintem az most veszélyesebb lenne mint Koszovó, magyarként, bár szerintem így is lehetne utazni.

2015. okt. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!