Kezdőoldal » Utazás » Európa » Moszkvában hol lehet jó,...

Moszkvában hol lehet jó, ororsz csokit venni?

Figyelt kérdés
Az orosztanárom mesélte, hogy vannak конфетки-k (akik ilyen csomagolt bonbon darabkákhoz hasonlítanak) és azok nagyon finomak, valamint azt is mondta hogy Moszkvában olyan boltban járt ahol ezekből a csokikból (és másfajtákból is) kúpok/piramisok vannak az asztalokon és abból kell válogatni. Esetleg valaki tud ilyen helyet? Ha nem, akkor hol érdemes venni? Talán a ГУМ-ban, vagy a ЦУМ-ban?

2015. szept. 15. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Azt egészen biztosan nem mesélte a barátod, hogy oroszország nem a gasztronómiájáról híres. Különösen nem a csokoládé iparáról.

Nem tartom kizártnak, hogy (mivel moszkva elég nagy város), lesz néhány kis manufaktúra, de ha az ember jó csokoládét szeretne enni (de ez igaz szinte minden finom érzékkel előállított termékre), ahhoz vigyázó szemét nyugatra kell vetnie.

2015. szept. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló, nem hiszem hogy ettél már finom orosz csokit. Én ettem és létezik. És nagyon finom
2015. szept. 16. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

1. te hülye vagy.

Vagy nem ettél még pelmenyit meg stroganoffot.....borscsot, scsít, szoljankát, rasszolnyikot. És valószínűleg arról sem tudsz, hogy a Krasnij Oktjabrj gyárnak milyen hagyományai vannak a keserű csokoldé gyártásban. Meg úgy összességében semmit nem tudsz az orosz kultúráról. Talán más kérdésben több sikerrel jársz!

2015. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

Kedves Elvtársak! (is)

Az orosz nép roppant kultúrálatlan, akárcsak keletebbre lévő egykori szomszédaik, a magyar hordák! Kultúrát látni valóban nyugatabbra kell menni, de már elmosódik a sok büdös paraszt közötti különbség, mert a hülye amerikai mocskon nevelkedik mindenki!

Ettől még minden népnek van elitje, csak ma maffiózónak, vagy itthon politikusnak hívják!

Ezeknek pénzük van elegendő ahhoz, hogy megjátsszák a bazári majmot, de sajnos intelligenciával nem igazán vannak megáldva! Minden népnek van hagyománya, a konyha terén is, kivéve, ha nem használnak konyhát, mint pl. Tunéziában láttam ahogyan a beduinok sütik azt a kenyérfélét. Tehát van Oroszországban is édesség, és én is hallottam róla, de nem nagyon vagyok oda hogy megpróbáljam, mint ahogyan a párom sem akarja megenni a csigát. De akár jó, akár sz(í)r az a csokoládé, ettől még nem kell itt lehülyézni, és lebunkózni a másikat. a kérdező meg lehet hogy nem is akar csokit venni, csak tudatni akarta velünk, hogy Moszkvában van! :-)

Én pedig 35 napig Londoban voltam a nyáron!

Bebeeee....! :-)

Bözsi üdvözöl mindenkit!

2015. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom, hogy aki nem ért hozzá, ne szóljon már bele légyszi....írjon a londoni csokiról, biztos nagyon finom.


Lusta vagyok cirrillel írni, úgyhogy:

[link]


[link]


[link]

[link]


Nem tudom, nekem ezerszer inkább itt kezdődik a minőség, de tökéletesen megértem azt is, ha valaki milkán meg m&m's-en nőtt fel, és még életében nem látott ilyet.

Ha diák vagy elképzelhetetlennek tartom, hogy a GUM ÉS CUM csokoládé üzleteiben vásárolsz majd. :) Legalábbis, amennyiben állami ösztöndíjjal mész. De bármely nagy bevásárlóközpontban úgy árulják ezeket, mint nálunk a mittudomén felesborsót. Bele van ömlesztve egy nagy tartályba, ahonnan kilapátolod magadnak, leméred és kilóra viheted haza.

És itt be is fejezem, mert a gondolattól csöpög a nyálam a fehér csokoládéba mártott friss eperre, vagy a madártejes bonbonra. Hozzál már nekem is!

2015. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Déri Zsolt válasza:
100%
Itthon is lehet kapni az Arbat boltokban (Retek utca, Podmaniczky, és valahol a VII. kerületben is van egy.
2016. febr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!