Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kettős állampolgár vagyok...

Kettős állampolgár vagyok (Magyar-Román), még nem töltöttem be a 18 évet, és szeretnék Magyarországra utazni magyar útlevéllel, de a román törvények szerint csak szülői felhatalmazással és kisérővel tehetem meg?

Figyelt kérdés
Egyesek azt mondják, hogy magyar útlevéllel magyar állampolgárnak számítok, ugyhogy nem köthetnek bele, de van aki azt mondja, hogy nem engednek át. Volt már valaki ilyen helyzetbe, esetleg valaki nem ismeri az ezekre az esetekre vonatkozó törvényeket?

2015. okt. 1. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak meghatalmazás kell, kísérő nem.
2015. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugy hogy lehet? A felhatalmazast a kisero nevere kell irni.
2015. okt. 1. 16:46
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom mit nem lehet azon érteni, hogy míg nem töltöd be a 18. évet, nem kapsz meg bizonyos jogokat.


Az utazáshoz, határok átlépéséhez szülői engedély kell, plusz igazolvánnyal kell rendelkezned.

Kísérő viszont nem kell.

2015. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Téged hatalmaznak fel a szüleid, hogy elhagyhatod az országot nélkülük.
2015. okt. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
38%

Szülői felhatalmazással azaz gondolom valamilyen írásos engedély kell tőlük az egyik szülőd aláírásával.

De hogy ehhez kell e vmi dokumentumot kitölteni vagy beszerezni azt nem tudom.

Amúgy tényleg magyar állampolgárnak is számítasz, hisz kettős állampolgár vagy.

2015. okt. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
46%

Egyébként ez felvet egy marha érdekes kérdést.

Ugye Magyarországon az a törvény, hogy minden 14. életévét betöltött cselekvőképes magyar állampolgárnak joga van este 10-ig felügyelet nélkül mászkálnia Magyarország területén. Nyilván ez Romániában sincs másképp, így tehát ha te mindkét ország állampolgára vagy, mindkét országban jogod van ahhoz, hogy este 10-ig felügyelet nélkül mászkálj.


Amit ezek szerint nem tehetsz meg, hogy a jogilag bejárható területtől elválasztott jogilag bejárható területre átlépj szülői felhatalmazás nélkül. Ha mindkét országban jogosan tartózkodsz, ráadásul állampolgára is vagy mindkettőnek, miért nem mehetsz át egyikből a másikba, illetve miért kell útlevél, hogy az állampolgársági országodból átlépj az állampolgársági országodba, ha közben nem érintesz más olyan országot, ahol ne lennél állampolgár?


Mintha két egymástól elválasztott focipályát csak akkor használhatnál, ha a tornatanár erre külön engedélyt ad...

2015. okt. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!