Kezdőoldal » Utazás » Európa » Akik kulfoldre koltoztek vagy...

Akik kulfoldre koltoztek vagy az elott allnak, mi konyitette/konnyitene meg az uj elet elkezdeset?

Figyelt kérdés

Nem az erzelmi reszre gondolok, hanem inkabb a "technikai" reszre. Mondok peldakat:

- egy jo es megbizhato szoba/alberlet kereso oldal

- segitseg a hivatalos dolgokban (pl. bankszamla nyitas)

- konkret munkakeresei tippek (pl. a lakohelyedhez kozel)


Vagy fizetnetek azert, hogy ezt valaki egybe elintezze, es ne neked kelljen utana jarni a dolgoknak?



2015. okt. 8. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi még előtte állunk, a munkahely egyikünknek már megvan. Gondok a lakáskereséssel vannak, borzasztóan drágán lehet csak szörnyen rossz lakásokat találni, otthon már házépítésben gondolkodtunk, csak pont közbejött ez a munka a páromnak. Gondolhatod, a házépítéshez képest most mehetek egy 40 nm-es lyukba havi 200-250 ezer ft-ért, és örülhetek, ha egyáltalán lesz saját mosógépem, nem hogy saját kertes házam... :( De egyébként segítségre szerencsére nem szorulunk.
2015. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szamomra mindenkeppen egy helybeli ismeros.

Amikor Angliaba koltoztem, egy baratnom mar ott volt egy ideje, akkor meg az angol is alig ment, es nagy segitseg volt, hogy elmagyarazott/megmutatott mindent, hogyan nyissak bankszamlat, postan mit kell kerni hogy jo belyeget adjanak, stb.

Amikor a mostani orszagba koltoztem az angolt mar tokeletesen beszeltem, de sok minden volt ismeretlen, de szerencsere itt is voltak magyarok, akikkel megismerkedtem es nagyon segitokeszek voltak (hogyan kell tankolni, kartyaval fizetni, mire figyeljek a csomagfeladasnal, vezetesben, stb.)

2015. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én UK-ból költöztem Ausztriába, nekem az itt élő öcsém volt nagy segítség az elején, pár hétig náluk laktunk és sok hivatalos dologban adott tanácsot.

A bankszámla nyitással nem volt gond, mivel kértük hogy angol nyelven tudó ügyintézőnk legyen.

Munkát pedig magamnak kerestem, azt nem bízom másra.

De nagyon sok külföldi magyarok FB csoport van, ott is lehet bátran kérdezni.

2015. okt. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én már több helyen leírtam hogy amikor Vancouverbe költöztem a fent leírt dolgokra számítottam, bankszámla zűrös is volt kicsit, de nem vészes igazából.


Amire viszont nem számítottam és bizony jól jött volna segítség az az hogy hol mit lehet vásárolni! Ki az ördög gondol erre? De hát ez csak logikus -- az áruházláncok különböznek az óceán két partján nem is szólva a helyi boltokról. Én magamtól nem jöttem rá például hol kapni szennyeskosarat és evőeszközt. Ki a fene számít erre...

2015. okt. 9. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Mivel felnott ember vagyok, ezert termeszetesen el tudtam gond nelkul intezni magamnak mindent.


Szemely szerint azt gondolom, hogy akinek gondot okoz egy bankszamla nyitasa, az inkabb ne menjen kulfoldre...


Nalam normalis volt a sorrend: eloszor kaptam egy allast, aztan kezdtem el intezni a koltozest, egy honapig egy apartmanhotelben laktam es ugy kerestem lakast, amikor meglett, kikoltozott a csalad is.


Annyi segitseg volt ami nagyon jol jott hogy a cegem intezte a szallitast/pakolast, azaz kuldott egy speditor ceget Magyarorszagra, azok bepakoltak a butorainkat es itt meg kipakoltak az uj lakasban. De nyilvan egyedul is megoldottam volna azt is.

2015. okt. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A nyelvtudás és az internet könnyítette meg.
2015. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


En is magamnak inteztem mindent, persze kellett hozza a nyelvtudas.

De nagyon sokszor olvasom fb csoportokban, hogy jonne ki kulfoldre, de az egy dolog, hogy nem tud az adott orszag nyelven semennyire (tudom, hogy ez a legfontosabb), de az internetet sem tudja hasznalni, hogy informaciot gyujtson. Csak varja a sult galambot.


Erre alapozva azonban siman lehetne vallalkozast epiteni.

A ceg elintezne a kezdeti nehezsegeket (szoba, papirok stb.), viszont feltetel lenne valamennyi idegennyelvtudas.


Nem a lehuzas lenne a cel termeszetesen, de meg igy megkonnyiteni a kezdeti lepeseket a kevesbe onallo embereknek.

2015. okt. 9. 11:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Aki kevesbe onallo, annak valoszinuleg nincs erre penze...


De probald meg, hatha bejon.

2015. okt. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A nyelvtudás az nagyon fontos.Olyan országba érdemes menni, ahol a nyelvet jól ismered, az ottani politikai viszonyokkal is egy kicsit képben vagy, váratlan dolog akkor nem érhet.

Fontos hogy a netet jó tudd használni.

Tudd hogy mit akarsz rajta megkeresni.

Pénz is kell hozzá, nem is kevés.

Főleg az angol-szász országokban vannak olyan cégek, irodák akik erre szakosodtak, amit te is akarsz csinálni.

De azok néha elég komoly pénzeket kérnek el, de a segítségük sokat ér.

2015. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Aha barátom és hogy fognak téged megtalálni :D pont azoknak akarsz szolgáltatást adni akik nem tudnak.
2015. okt. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!