Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki a Francia...

Volt már valaki a Francia riviérán?

Figyelt kérdés
Hol pontosan és milyen volt? Elvileg nagyon drága hely ahogy hallottam...

2015. nov. 27. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ötször voltam eddig, egyszerre általában 7-10 napot. Saint-Tropez és Menton között autóval bejártuk az egészet. Meseszép tengerpartok vannak, és gyönyörű városok. Valamivel drágább, mint Dél-Európa más területei, de nem megfizethetetlen. Ott például soha nem szállodában lakunk, hanem apartmant szoktunk bérelni, és ott egyszerűbb kajákat összedobunk magunknak, vagy szupermarketben veszünk kész kaját (grillcsirke, tészta- és egyéb saláták stb.).
2015. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy szeptember 10 után érdemes menni, mert akkor hatalmasat zuhannak a szállásárak a nyárihoz képest. Amúgy is jobb, mert nincs olyan tömeg (autóval például tudsz a tengerparti úton haladni, nem kell felmenni az autópályára, ami árban is, látványban is sokkal előnyösebb), nincs kánikula csak kellemes meleg, és a tenger is 25-26 fokos még. Szóval ideális városnézéshez is, pancsoláshoz is.
2015. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük! )))
2015. nov. 27. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is jártunk már kétszer arra. Apartman, szupermarket nem drága. Érdemes éttermeket is körbenézni, jó turista menük vannak, 3 fogás egységáron. Májusban is jó úticél, igaz akkor még fürdeni csak a nagyon elszántak szoktak, de ragyog a nap és nagyon jó hangulata van.
2015. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nice, Cannes kornyéke kicsit drágább. Ahogy haladsz a spanyol határ felé ugy lesznek olcsobbak a szállások, éttermek. Idén az Aranyszigeteken voltunk, 3 csillagos hotelért (reggelivel) 6 napra fizettunk 280 eurot (2 fo plusz egy 2 éves). Minden este étteremben ettunk az volt. kb 10-15 euro egy fore. Szoval nem volt drága. Elotte kempingben voltunk Barcaresben és Antibes-ben. (Autoval megyunk, mivel itt élunk Franciaországban.)
2015. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nyáron voltunk Nizzában, és mindenfele voltunk a régióban.


Egyáltalán nem drága, egy szép, felújított, modern 2 hálós, nagyszobás konyha-fürdős apartman 4 főre 800 euró volt 6 napra, tehát kb. 60.000 ft/fő....10 percre voltunk a parttól.


Az étel ugyanolyan árban van, mint otthon, a belvárosi turista éttermek sem drágák (15€ egy ebéd vagy vacsi/fő kb.)


Nekem a kis városok és a látnivalók nagyon tetszettek és a természet is (voltunk pl. a les Gorges du Verdon-nál az vmi hihetetlen). Az egyetlen, amiben csalódtam, az a part volt - egyedül Cannes-nál láttam rendes tiszta homokos partot, St. Laurent du Var elég koszos volt, máshol meg kavicsos a part.


Viszont búvárkodni nagyon jól tudtunk szerencsére, de kisgyerekekkel nem szívesen mennék, pancsolni és fürödni a kavicsos part nekem nem jött be.

2015. nov. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
amúgy miért van olyan sok angol és orosz az egész riviérán?
2015. nov. 28. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Oda járnak nyaralni.
2015. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!