Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok írni olyan dolgokat,...

Tudnátok írni olyan dolgokat, amiket Olaszországban érdemes/meg kell tenni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy bakancslistám, amin rengeteg hely szerepel, de az összes ország közül Olaszország a legnagyobb szerelmem, tervben van egy Olaszországi körutazás is. Így most írok egy Olaszra kiterjedő "bakancslistát" és erre gyűjtök dolgokat. Vannak ötleteim, de kíváncsi vagyok másokéra is, hátha nekem nem ugrott be, pedig érdekelne.

Bármit írhattok, a legkisebb dologtól kezdve nagyobbakig bármit (normális határokon belül persze). Annyi kérésem lenne még, hogy ne (csak) helyeket írjatok, hogy hova menjek, de szerepelhet városnév a tevékenységben. Pl Nápolyban pizzázni, Rómában fagyizni... ilyenekre is gondolok. De nem csak kajákkal kapcsolatban.... ajj, remélem sikerült többé-kevésbé érthetően elmagyaráznom, hogy mit szeretnék.



2016. jan. 29. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj meg de pizzázni meg fagyizni kár Olaszországig menni!Ezek után igazán kíváncsi lennék,mik a meglévő ötleteid......


De hogy valami tanácsot is adjak:

-van vulkánjuk...nem is egy!Egyet biztosan meglátogatnék

-van homokos/sziklás/kavicsos mindenféle tengerpartjuk

-van rengeteg híres városuk,egy csomó látnivalóval

-van nem egy híres autómárkájuk,múzeummal,pályával,vezetési lehetőséggel

-van rengeteg szép hegyi tavuk

-van sok magas megmászásra váró hegyük

-van nem egy meglátogatható szellemvárosuk


stb stb

2016. jan. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt csak úgy írtam példának. Azt mondják, hogy a pizza Nápolyban, a fagyi Rómában a legjobb az egész világon. Ha már úgyis ott leszek, miért ne kóstolnám meg őket?


De köszi az ötleteket. Közülük néhány már szerepel a "listán".

2016. jan. 29. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tripadvisor oldalát neked találták ki.

Rákeresel Olaszországra, és nem fogod győzni olvasni a rengeteg rangsorolt tennivalót.

Az ajánlott oldal azért is nagyon jó, mert megkímél minket attól, hogy olyan dolgokat gépeljünk, ami másutt már rendszerezve megvan.

2016. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem akarlak kiábrándítani, de ez a fagyizni Rómában olyan gyerekes... Megnyugtatlak, mindenhol ugyanabból a porból csinálják a fagyit (kb. egész Európában), csak nálunk az előírt mennyiség felét keverik az alapba...


Én elég sokat utaztam már, a maradandó élményekhez kell (ebben a sorrendben):

- jó társaság

- valami váratlan esemény, "kaland"

- eltérő kultúrálias közeg (minél messzebb mész, annál érdekesebb)

- spontán programok

2016. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

-Velencéből a Vaporettóval átutazhattok Murani vagy Burano szigetére, amik csodálatosak.

-Firenzében mindenképp érdemes megnézni az Uffizi képtárat

-Rómában a rengeteg ókori emlék közül ha csak párat megnézel azok is csodásak

- Gyalogosan fel lehet sétálni a Vezúv kràteréig, ami szintén kihagyhatatlan

-Verbaniban Villa Taranti botanikus kertje meseszép

-Jesoloban érdemes benevezni egy homokvárépítő versenyre is

-Veronába már csak amiatt is érdemes ellátogatni, hátha megtalàljuk saját Rómeónkat/Júliánkat.

-Az olasz pizza tényleg isteni, de nem mindegyik. Én a 4. helyen találtam olyan pizzát, ami isteni volt. De hogy Nápolyban a legjobb azt hiszem ez csak egy eltúlzott sztereotípia. De a tészták, hmm azok mennyeiek.

-A helyedben biztos mennék pár kört egy kis robogóval. Körbe robogni Rómát.

-Az Aosta-völgyben található Olaszország legrégebbi nemzeti parkja, sok-sok védett állatfajjal.

-Cinque Terrán egy kis limoncello kortyolgatása

-Érdemes felkeresni Ruspoli Castello-t, ahol labirintust és szökőkutakat

-és persz az örök látvànyosságok: Colosseum, Pantheon, pisa-i ferde torony, Velencében gondolázás, milánói Scala, bolognai egyetem és még annyi csodás dolog

Remélem mesés kalandokban lesz részed.

2016. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

San Gimignano, Garda tó/ Gardaland (ha más országba is készülsz ez utóbbi nem annyira érdekes, de Mo-n ilyen típusú vidámpark nincs), Taormina, Capri, dolomitok. Nekem hatalmas élmény volt a Milánói Dóm tetejére felmenni, de lehet hogy kicsit jobban rá vagyok kattanva a tetőkre mint az átlag.

Ha a fagyi vagy a pizza ennyire fontos, akkor mindenképp nézz utána konkrét fagyizónak/étteremnek amit ajánlanak.

2016. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ősszel voltam egy autós túrán arra fele: San Marino - Gubbio (középkori városka, ott forgatták a Don Matteo filmsorozatot) - Todi - Orvieto. Meseszépek egytől egyig.
2016. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


4-es: a kalanddal, a spontanitással, és a más kultúrával teljesen egyetértek, de egyrészt ezek olyan dolgok, amiket nem feltétlenül lehet erőltetni, illetve nem mindenkinek van rá pénze, hogy elmenjen mondjuk Mianmarba. A társasággal viszont nem értek egyet, én egyedül fogok menni. Bár mindenki máshogy szeret utazni. Van, aki társasággal, és van, aki egyedül. Én az utóbbi vagyok.

2016. jan. 30. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!