Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes Milánóban megnézni?

Mit érdemes Milánóban megnézni?

Figyelt kérdés
Június végére kaptunk 3-an repjegyet Milánóba srácok. Mit érdemes ott megnézni? Hova érdemes elugrani (1 éjszaka, 2 nap)? Én arra gondoltam, ha belefér lemegyünk Genovába vonattal a tengerpartra. Valakinek tapasztalata, ötlete?

2016. máj. 23. 23:03
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Milánóban a dómot érdemes megnézni (fel is lehet menni a tetejére), mást nem nagyon. Esetleg a San Siro-t, ha focirajongók vagytok.
2016. máj. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Genova körül szép a tenger, de ha strandolni szeretnétek, nem kirándulni, akkor ne oda menj. Kb 1,5 napot simán el tudsz tölteni Milánóban.
2016. máj. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem Genova ennyi idő alatt felejtős. Messze van, és vissza is kell jönni, ráadásul a Malpensa-ról bejutni Milánóba, már az is idő.


Milánóban érdemes megnézni a Dómot (sajnos már kell jegyet venni - 2 euró -, de nem szabad beállni a templom melletti sorba, hanem menjetek át a szemközti épületbe, a jegypénztárhoz, ott kisebb sor áll, a terror készültség miatti motozást így sem lehet megúszni), ha tudsz most a neten jegyet venni, az Utolsó Vacsora festményt Leonardo-tól (Ezt szigorúan csak előre megvásárolt jeggyel, 8 eurő), a Szent Ambrus templomot, a Sforzesco erődítményt, kívülről a Scalat (ott van a Dómhoz közel, csak át kell menni a bevásárló utca boltívei alatt.

Esetleg érdemes megnézni a neten, milyen kiállítások lesznek épp.

Én javasolnám még a központi temetőt, mert ott is gyönyörű szobrok vannak.


Ha mindenképpen szeretnétek vizet látni, akkor érdemesebb a közeli tavak egyikéhez menni. De ez is függvénye a repülőn indulásának....

2016. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!