Kezdőoldal » Utazás » Európa » 18 éves vagyok, pincérként...

18 éves vagyok, pincérként tapasztalt és angolul folyékonyan és rutinosan beszélek (C1-es nyelvviszgám van például). Van esélyem Angliában egy nyárra diákként munkát találni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, de jóval több esélyed lenne, ha nem csak nyárra keresnél. Nyáron itt is dolgoznak a diákok rengetegen, és nem beszélve arról hogy mire elintézel mindent, ami a munkához kell, alig marad időd dolgozni. Ilyen rövid időre szerintem próbálkozz máshol. Ide akkor gyere, ha legalább 1-2 évig maradni is akarsz. Ennél kevesebb időre nem éri meg szerintem, mert a befektetett összeget sem keresed vissza egy nyár alatt.
2016. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy itt egészítem ki a kérdésemet.Pincérként 2 nyarat dolgoztam Szegeden (sétáló utcán, kivételesen forgalmas helyen) és ezenkívül egy vidéki kisvárosban szűk 1 évet iskola mellett étteremben pincérkedtem. Angolul mint ahogy említettem folyékonyan beszélek, gyakorlatilag sorozatokon és filmeken nőttem fel, illetve iskolában is az első nyelvem, továbbá a nyelvvizsgáimat is angol nyelvből tettem le. Szerintetek van esélyem munkát találni? Ami pedig talán még ennél is fontosabb kérdés: hol keressek munkát, milyen fórumon?
2016. jún. 8. 12:36
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, szóval nem gazdaságos ha csak egy nyárra akarok menni.Én azt feltételeztem hogy körülbelül egy repjegyet kell befektetni csak a dologba (feltéve ha szállás adott), de ezek szerint tévedtem.
2016. jún. 8. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézz körül a Balatonnál. A legelittebb helyek is lasszóval keresik a pincéreket most. Fizetés igényt is bizonyára tudsz egyeztetni neked megfelelőre.
2016. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi az hogy a szállás adott? Angliában elvétve akad olyan hely, ahol adnak szállást. Kaját is maximum paradicsomos spagettit adnak, mást nagyon nem. Meg aztán eleve 18 évesen még a teljes minimálbérre sem vagy jogosult.
2016. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Sajnos egyet kell ertenem a tobbiekkel, en sajat tapasztalatot is tudok irni :) 18 evesen mentem ki Skociaba, mint tapasztalt pincer. A kijutasom kozvetito altal tortent, es 400 eurot szamoltak fel ra. Ezen kivul 200 euro volt a repjegyem. Ez mar alapbol 600 euro, ami jo munkahelyen is 3 heti megsporolt penzt jelenti. Azon kivul meg 200 euro a hazajoves, es maris egy honapot csak azert dolgozol, hogy a befektetett penz visszajojjon.

21 ev alatt a UK-ban 6.5 helyett 5.13 font/ora a minimalber. Gyorsan utanaszamolsz, es rajosz, hogy eleg nagy kulombseg, heti 40 ora munkanal:) sajnos ez nagyon demotivalo tud lenni. Ugyan akkor keltem, fekudtem mint a kollegak, ugyan azt csinaltam, megis hetvegen(hetente fizettek) sokkal kevesebbet kaptam. Szallasra minimalis osszeget levontak(36.5 font/het), de a kaja valami borzalmas volt. Ebed nem is volt benne. Az angol konyha nem lesz a kedvencem.

6 honap alatt 3000 fontot tudtam felretenni, igaz, koltottem is belole(telefont vettem, ruhakat) de viszont reszmunka idoben nyomtam a barban is, es restaurant supervisorkent fizuemelesem is volt. Ami vicces, hogy supervisorkent kevesebbet kerestem mint a pincerek....(6font/h-ra emeltek a fizetesem).


Lehet kicsit kusza lett, telefonrol irok, most meg mar folyami hajon vagyok komornyik. 20at toltottem, ha kerdesed van irj batran!

2016. jún. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!