Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek nem túl veszélyes...

Szerintetek nem túl veszélyes kettő 16 évesnek Bla bla car-al külföldre utaznia?

Figyelt kérdés

Ezalatt azt értem, hogy nem rabolnak-e el vagy egyatalán lehet-e valami bajom? Valamint aki próbálta már őket mi a véleménye?

Köszi szépen;)



2016. júl. 3. 20:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja , és Bécs-be utaznánk valamint vissza Pestre.
2016. júl. 3. 20:45
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

A Bp.- Bécs útvonal kiemelten veszélyes a nagy távolság és a sivatagi rabolók miatt.

Főleg Hegyeshalomnál rabolgatják el a gyanútlan turistákat...

2016. júl. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

1- külföldre utazáskor fiatalkorúaknál - még akkor is, ha az Unióban vagyunk - mindkét szülő (apa, anya) írásos engedélye kell a külföldre távozáshoz (lehetőleg a célország nyelvén) Különösen igaz ez, ha egy IDEGEN autójába ültök be.


2- a mai világban, 16 ÉVESEN nem ülnék be egy idegen kocsijába - nem tudhatod, hol köt ki, mit csinál veletek. Bár ezeken az oldalakon vannak értékelések, de jó pár olyan hirdetést is láttam, ahol az illetőnek még semmilyen értékelése nincs, vagy csak 1 - senki nem tudja garantálni, hogy nem kerültök futtatók kezébe.


3- ha az én gyerekem lennél, nem engednélek el idegen kocsival :-) - már csak azért sem, mert a vezetési stílusát sem ismeritek (mennyire biztonságosan vezet)


4- miért nem mentek vonattal? vannak kiránduló vonatok a MÁV honlapján, s még ingyenes városi közlekedéses jegyet is lehet venni hozzá.

[link]

2016. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mi is így gondoltuk ezért mentünk vonattal, de az írásos engedély az nem kellett sőt se útlevél se semmi szóval nem volt semmi baj!:)
2016. júl. 5. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Az írásos engedélyt azért írtam, mert bár nem szokták kérni, de kerülhettek olyan helyzetbe, amikor szükség lehet rá...(pl egy igazoltatásnál be kell tudni bizonyítani, hogy akinek az autójába ültök, az nem "elrabolt", hanem elengedtek a szülők.

Vonaton nyilván kevésbé "játszik" a dolog...:-)

2016. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!