Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek érettségi után...

Szerintetek érettségi után megéri letenni egy pincér tanfolyamot, hogy kimenjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Szóval mindenképpen angol nyelvterületre mennék és ezért mivel nem szeretnék Angliába menni Máltát néztem ki úticélul. Szerintetek meglehetne ott élni pincérként?

2016. júl. 11. 14:40
 1/3 Béluska2016 ***** válasza:
Szia! Mondom a tényeket! Én megcsináltam egy 9 hónapos vendéglátós tanfolyamot (igaz munkaügyi ingyenesen). Nagyon jó szakmai tanárok voltak, mind menő, külföldön dolgozott, szakember, vagy nemzetközileg elismert tanár. Természetesen a nem volt egy erős tanagyag, főleg a vizsga nem. :) De ha még mindent hozzá olvasol (olvastam volna), mert tényleg profik voltak a tanárok és volt akinek saját könyve is volt. Akkor vendéglátásban profivá tudsz válni! De ez elmélet! A rengeteg bor nyitást, tányér elejtést. kóla locsolást bizony gyakorolni kell! Erre se pénz, se idő sem lehetőség nem volt! Ha külföldben gondolkodsz, van sok minden a tengerjáró hajótól a Mc.Donalds-ig! Egyetlen gond az angol! Tanítottak valami nevetséges dolgot a tanfolyamon, megettünk 3 angoltanárt, nem bírtak a magyar parasztal sajnos. Akinek nincs nyelvérzéke (szerintem nekem) annak sosem fog menni akármennyit tanul, egyszerűen logikailag nem értem az angolt! Amit nem értek, azt meg nem bírom megjegyezni, ez vagyok én. Szóval a vendéglátós tanfolyam mellé dobj egy középfokú nyelvvizsgát és már mehetsz is! Rengeteg munka van minden felé! Az hogy mennyire éri meg, vagy mennyi a fizu nem tudom. Erre majd válaszol bizti valaki. Málta! Konkrét eset: két hetet voltam ott ukrán ismerősökkel. Ők nyilván ukránul beszélgetek és azt sem érte, de ugye velem magyarul az egyik srác, a másik kettő nem is tudod se magyarul, se angolul. Négyünk közül én tudtam egyedül angolul, (bár azt nem nevezném angolnak, inkább csak angol szavak magyar kiejtéssel). Bementünk egy pizzériába, mindenki elmutogatta mit kér. A főnök helyi fiú és két fiatal (szép) pincér csaj, angolul társalogtak. Egyszer hallom, hogy mögöttem a két "magyar"? pincérlány magyarul beszélget és ép azt találgatják, hogy mi kik, meg mik lehetünk. Szemrebbenés nélkül, profi angolsággal faggattak, hogy mit kérünk, mit iszunk még? Holott tudták, hogy magyar vagyok. Mire én (bunkó) magyarul mosolyogva, kérdeztem, hogy hogy hívnak, magyar vagy, honnan jöttél, mióta dolgozol itt? összes válasz: My name is Lisa. Igen ezt el tudtam olvasni a kitűzőjéről is. Innentől kezdve a rejtélyt fejtse meg mindenki, én nem tudtam! Miért nem magyarul szolgáltak ki minket?
2016. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat:D Hát igen ezt én sem értem vagy a főnök nem szerette volna ha nem érti miről beszéltek vagy rosszat hallhattak a külföldi magyarokról :D
2016. júl. 11. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 5 éve èlek külföldön, 3 év London, 2 éve Bècsben. Felszolgáló vagyok, illetve 1.5 éve főpincèr egy belvárosi ètteremben.

Szerintem csak ott éri meg dolgozni ahol van jatt és meg is tarthatod. Ilyen Mc Donalds meg hasonlóak vegetálni jók külföldön, azt meg otthon is tudsz.

Máltáról az jutott eszembe hogy nyáron biztos jól pörög a túrizmus, viszont a tél szerintem halott.

Angliát èn sem ajánlom, sokkal èlhetőbb helyek vannak Európában.

2016. júl. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!