Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba milyen arányban...

Horvátországba milyen arányban érdemes Kunát és Eurót vinni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném ha rajtam maradna a Kuna, ezért próbálnék optimálisan váltani.

Tehát a kérdések:

1., Milyen arányban érdemes Kunát és Eurót vinni?

2., Kint Mastercardról (Forint) érdemes Kunát levenni? Többen mondták, hogy így jobban megéri, igaz?

3., Eurót (KP) jól váltják Kunára vagy itthon érdemes váltatni?


Köszönöm!


2016. júl. 31. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen arányban! Kell vinni 1000-2000 kunát kp-ben,a többi költést kártyával kell megoldani.

Én egy alkalommal vettem fel készpénzt (kunát) bankkártyával, de úgy emlékszem nem szentségeltem az árfolyamon.

Euro nem kell!

2016. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1, Én kb. 50-50%-ban szoktam vinni, de a kártyás fizetést preferálom, így nem váltok sok kp-t.

2, Ez banktól és számlacsomagtól függ, szerintem ne vegyél fel kp-t ATM-ből, inkább kártyával fizess, de azért előtte kérdezd meg a bankodat, hogy milyen árfolyamon számolják el a kinti kártyahasználatot.

3, Nyilván attól is függ, hol váltasz, de ha nem a legdrágább helyen, akkor nagyjából ugyan ott vagy.

2016. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A maradékot visszaváltják, inkább legyen nálad elég pénz, bankkártya. Ma már alig van különbség a vételi-eladási árfolyamok között, nem százezrek fognak rajtad maradni, aminél bukhatsz egy-két ezer forintot. Sokan írják a bankkártyás vásárlást, én is szoktam, de az a tapasztalatom, nem valami jó árfolyamon számol a bank. (K&H)
2016. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Horvátországba kúnát vigyél elsősorban. Euró csak akkor kell ha a szállásodat esetleg abban fizeted. Ha nem akkor felesleges. Vigyél valamennyi kp- t kúnában és bankkártyával fizess ahol tudsz. Pl: benzinkút, étterem.
2016. júl. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én több eurót szoktam vinni mint kunát. 90%-ban kártyával fizetek, a szállást euróban rendezem. Ha nagyon kell a kuna akkor meg váltok eurót kunára kint.
2016. aug. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!