Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elfogadják-e a reptereken a...

Elfogadják-e a reptereken a Magyar kártyás jogosítványt önmagában?

Figyelt kérdés

Angliából szeretnék hazautazni a nyáron, de sajnos a személyi igazolványom és az útlevelem is egyaránt lejárt. A nagykövetségen keresztül papírokat igényelni rettenetesen időigényes, ráadásul hónapokat várhatok az eredményre. A kérdésem az lenne, hogy elfogadják-e majd az angol reptéren a magyar jogosítványt önmagában? (az útlevél és a személyi is megvan, de értelemszerűen már nem érvényesek) A jogosítványhoz van érvényes British Counterpart (vagyis kisérőlap, rajta az angol címemmel stb).

Az egyik ismerős cimborám szerint, aki az önkormányzatban dolgozik, elfogadják, de sokak szerint meg nem.


Előre is köszönöm a segítséget!


2010. ápr. 19. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos, nem tudom, hogy az ismerősöd mely területen dolgozik, de alapvető (már az okmánytanfolyamon is tanítják), hogy a kártyás jogsival országhatáron belül tudod magad igazolni. Akkor sem önmagában, hanem a lakcímkártya kell hozzá. Külföldön, külföldről jövet vagy kártyás személyi (csak EU-s országokban) vagy útlevél. Okmányirodán dolgozom.
2010. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam,hogy a jogosítvány határátlépésnél nem elegendő okmány.

Egyébként nem tudom mikor akarsz haza utazni,de mi is kint élünk Angliában,és Londonban a követségen 4 hét alatt megjött az új útlevél.A páromnak lejárt,és megcsináltattuk..Ha van még időd akkor inkább csináltasd meg az útleveledet...

2010. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ha nincs érvényes útlevelem és személyim, akkor az útlevél igénylése csak állampolgársági vizsgálattal igényelhető, ami akár 6 (!) hónap is lehet.
2010. ápr. 19. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok...Ki mondta ezt? A párom útlevele lejárt,és mi Londonban a követségen csináltuk meg.Maximum 6 hét volt a várakozási idő mint otthon,és mivel mi nem Londonban hanem Oxfordban lakunk így ki is postázták...
2010. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Üdv! Nagykövetségen mondták, de mégegyszer ki kell hangsúlyoznom: a személyim IS lejárt. Ebben az esetben két lehetőségem van: ha normális útlevelet szeretnék, akkor a fentebb leírtak lépnek érvénybe, vagyis állampolgársági vizsgálat, ami lehet akár 6 hónap; illetve kérhetek egy magánútlevelet, ami csak a hazatérésre érvényes, otthon utána azonnal le kell adni a hatóságoknak.
2010. ápr. 20. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:

na igen ezt a maganutlevelet kell kerjed amivel egyszer utazhatsz viszont hat honapig felhasznalhatod

nem fogadjak el a jogositvanyt magaban de esetleg ha szerencsed van elnezik neked de ebben nem vagyok biztos!

egy biztos jogositvannyal nem utazhatsz!

2010. ápr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!