Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Gibraltárba való belépéshez...

A Gibraltárba való belépéshez szükséges útlevél vagy elég a személyi igazolvány is?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy Gibraltár az Egyesült Királyság tengeren túli területe, így feltételezem ugyanazok, de legalábbis hasonlóak a beutazási szabályok. Valakinek erről tapasztalat?

Ha esetleg valaki volt már, akkor leírná azt is, hogy lehet-e fizetni angol fonttal is vagy át kell váltani gibraltári fontra? Köszi! :)



2016. aug. 18. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég a személyi igazolvány is, vízum sem kell. Minden pénznemet elfogadnak, de minden alkalommal annak teszed ki magad, hogy egy-egy üzletes hogyan számolja ki... Fizess kártyával, ingyenes a használata.
2016. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Mindket kerdesedre megadja a valaszt a google elso par talalata vilagosan, erthetoen leirva.
2016. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

első: Köszi a választ, igazából azért kérdezem, mert előtte Londonban leszünk pár napot, úgyhogy ha marad angol fontunk kp-ben, akkor attól még Gibraltárban meg tudunk szabadulni. Amennyire tudom az angol és gibraltári font között 1:1 a váltó, úgyhogy átvágni nem nagyon lehet az árfolyammal, csak szimplán nem tudom, hogy elfogadják-e az angol fontot pl. boltokban.


második: Imádom a fajtád! Unalomból mobilozol és a fentihez hasonló gyökér pökhendi válaszokkal spameled tele a gyk-t, aminek FYI: az a profilja, hogy az ember kérdéseket tesz fel olyan dolgokról, amikre szeretne választ kapni.

2016. aug. 18. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Fizess kártyával, ingyenes a használata - ez igy ebben a formaban nem igaz. Az, hogy a kartyahasznalat ingyenes vagy sem az a kerdezo szamlavezeto bankjatol es a kartyajanak a tipusatol FUGG. Szoval kerdezo mielott elindulsz esz nelkul koltekezni a kartyaddal, kerdezz ra a bankodnal, hogy szamolnak e fel kulfoldi tranzakcios dijat vagy egyeb %-ot.
2016. aug. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Egyaltalan nem voltam pokhendi, meg csak nem is szantam annak... szimplan beirtam hogy "gibraltar fizeteszkoz", elso link pipa, valaszt ad, aztan beirtam hogy "gibraltar beutazasi feltetelek", elso link pipa, valaszt ad (hivatalos kormany portal, konzulo szolgalat). Csak tudom hogy vannak olyanok mint te is pl. akik valahogy felnek/nem biznak a googleban, holott mukodik az ennel joval komplikaltabb esetekben is. Erre probaltam felhivni a figyelmedet, hogy meg lehet oldani egyszeruen 2 masodperc alatt sajat magadban is, ahelyett hogy olyan felrevezeto valaszokat olvass el, mint pl. hogy rosszul valthatjak neked a fonthoz rogzitett arfolyamu gib.fontot.

De koszonom a kellemes hangvetelu valaszodat...

2016. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elsősorban személyes tapasztalatok érdekeltek volna... Google-zni én is tudok és meg is tettem, de sokszor nincs átfedésben a google a valósággal. Bocs, ha felkaptam a vizet, és félreértettem a válaszod, de őszintén szólva nem sokat segített. Egyszerű kioktatásnak tűnt...
2016. aug. 18. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!