Kezdőoldal » Utazás » Európa » Advent Kassán vagy Zakopanéban?

Advent Kassán vagy Zakopanéban?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok inkább? Melyik a szebb?

Eddig Bécsben voltunk évek óta, idén más helyet szeretnénk megnézni.



2016. szept. 29. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Zakopane szép hely, síparadicsom és Lengyel nemzeti zarándokhely. Jellegzetes a fekvő lovag alakú hegygerinc.

És finom sajtokat lehet ott kapni, viszont nem olcsó, gondolom télen a síszezonban még kevéssé az. Az út is szép, bár kocsival télen a hegyekben, nem tudom, milyen. Télen én nem szeretek autózni, csak száraz időben.


Kassát érintve el lehet menni, bár Adventkor én inkább otthon lennék a családommal.


Krakkón nem gondolkoztok? Gyönyörű a középkori belvárosa és Zakopanétól már nincs messze. Krakkó viszont nem drága, a mi áraink vannak arrafelé Béccsel ellentétben.

Elvileg Krakkóba vonat is megy Budapestről.

2016. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Krakkó a bécsihez hasonló kulturális élményt nyújt, Lengyelország királyi, történelmi "fővárosa".

A főterét a velencei Szt Márk térhez tudnám hasonlítani, annyi előnnyel, hogy gyalog lehet közlekedni és olcsóbb, mint Velence. Találhattok a közelében igazi lengyel kézműves csokoládé manufaktúrát, de olcsó és jó lengyel gyorséttermet is. Ehettek igazi lengyel céklalevest babbal, gyümölcs turmixszal, burgonyapogácsára tálalt vadas szelettel lengyel módra, teljesen elfogadható áron.

2016. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is Krakkót ajánlanám, de elmennék a helyetekben Zakopane-ba is, ha már közel lesztek, mindkét hely fantasztikus.
2016. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!