Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki merre volt Krétán? Hova...

Ki merre volt Krétán? Hova mennétek? Milyenek a szállodák, ételek? Mikortól érdemes menni?

Figyelt kérdés
Minden érdekel. Köszi!
2017. jan. 6. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Szia én éltem ott pár hónapot. Chersonissosban laktam, ami inkább bulizós hely, de sok helyen voltam kirándulni. Chrissi szigete kihagyhatatlan (legalábbis nekem) ha szereted az ilyen Robinsonos szigeteket. Ierapetráról jár hajó, ami átvisz, majd pár óra múlva érted megy. Olyan gyönyörű azúr kék ott a tenger, hogy csak ámultam. A szigeten egyébként nincsenek büfék, vagy hasonló, teljesen lakatlan sziget feeling.

Ahol még jártam: Elounda- igazi kis krétai falucska, nagyon kedves emberekkel, szép a part, bácsikák sakkoznak kis asztaloknál az utcán; innen hajóval el lehet menni Spinalonga szigetére, ha érdekel a történelem, ha nem akkor is gyönyörű látvány. Ezenkívül voltam Knossosban, Minasz király palotájának romjainál. Ez is nagyon érdekes. Rethymnoba is ellátogattam, ott a partot nem próbáltam, de szép hely, hangulatos kis bevásárló utcácskákkal. Még amit kifelejtettem, Chersonissosból vannak hajóutak Sissire. Azt érdemes bevállalni. Szuper hangulat van a hajón, szól a görög zene, a kapitány táncolt is nekünk, kaja, pia. Majd megáll a hajó egy kis öbölben, ahol lehet egyet csobbani, majd tovább megy Sissire. Sissi számomra gyönyörű hely, imádtam. Aztán ott van Aigos Nicolaos, ahol a belváros gyönyörű, a város közepén van egy tó, éjszakai fényekben imádtam. Ez egy kissé nyüzsgősebb város. Ha ez egyik se jön be, akkor utánanézhetsz még Balosnak, amit ők kék lagúnának hívnak, vagy Vai, ahol.azt hiszem Bounty reklámot forgattak, tele van pálmafákkal, de vannak Krétáról 2 napos utak Santorinire is. Ami kihagyhatatlan Krétán, az a görög est. Ahogy átéled azt az életérzést, nagyon szuper.

Remélem segítettem egy kicsit.

2017. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocsi arra nem válaszoltam, hogy mikor. Én a júliust vagy a szeltembert ajánlom, ekkor volt a legmelegebb, de ha szereted a nagy hullámokat akkor augusztus. Akkor van egy kis szél, hullámzik a tenger, meleg van, de kellemes szellő. Az ételek nagyon finomak, én hotelben dolgoztam, így ott ettem, de kint finomabbak voltak a kaják, meg hangulatosabb egy taverna, mint a hotel étterme :) a kajáikat gondolom azért ismered.
2017. jan. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Ha színvonalas beszámolót szeretnél olvasni, ráadásul olyanok tollából akik valóban minőségi utazók, nem csak görög esteken jártak, tudnak fogalmazni, tudják mit érdemes megnézni ráadásul érdemes tanulni tőlük, nem fogod megúszni, hogy ne keress rá krétával kapcsolatos blogokra.

Direkt nem reklámozom egyiket sem.

Hidd el, olvasás, keresgélés nélkül nem fog menni...

2017. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 3-as,ha észrevetted volna, nem blogot írok, hanem megpróbáltam egy anonim oldalon beletömöríteni mindent egy válaszba, mert segíteni akartam, hogy minek nézzen utána a kérdező. Nem írtam részletes utirajzot, csupán leírtam nekem mi tetszett. Ha észrevetted volna, a kérdés az volt, "ki merre volt Krétán". Az adataimból nem tudom honnan szedted, hogy csak görög estekre jártam, csak egy tippet adtam. Nyilván ha egy blogot vezetnék, akkor összeszedetten foglamaztam volna, így megkaptam azt is, hogy nem vagyok "minőségi utazó". Egyáltalán számodra mit jelent ez a kifejezés? Utazó tényleg nem voltam, mivel ott éltem, a barátaim helyiek voltak, ők tudták hova érdemes mennem. De igen, igazad van, a helyes válasz az, hogy menj kérdező, keress fel blogokat. Én adtam pár tippet, az én k*$va anyámat! Ide se érdemes válaszolni segítség céljából...
2017. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
4-es: szerintem hasznos volt a válaszod a kérdező számára. Én is szeretnék majd elmenni valamikor a közeljövőben Krétára és én érdeklődéssel olvastam a válaszaidat. Szerintem a 3-as nem neked szánta a válaszát...
2017. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már így belekontárkodtam, lenne egy kérdésem: bérelt autó nélkül lehetséges közlekedni?
2017. jan. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi Rethymno környékén voltunk, Balos és Elafonissi kihagyhatatlan amúgy!
2017. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

4-es, ne foglalkozz 3-assal: minden utazós rovatban megjelenik, "ekézi" az utazókat, aki utazási irodával akar utazniés nem repülővel, az mind barom, meg tirpák szerinte - szóval nyugodtan hagyd figyelmen kívül.

És én személy szerint élveztem a tudósításodat, sőt, ki is másolom, hogy ha Krétára keveredek, tudjam, hova menjek :-)

2017. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Huha, köszi, akkor nem én vagyok az egyetlen, akiről.ilyen lekezelő stílusban írt, kicsit szíven ütött, mivel csak segíteni akartam.


Én amikor ott éltem, még nem volt jogsim, így buszoztam. Mindenhova el tudtam menni busszal, a menetrend egy kicsit fura, de meg lehet szokni. Gondolom autóval azért kényelmesebb és gyorsabb.

2017. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem is nagyon jo volt a vàlaszod elsö vàlaszolo!! :-) én idén nyàron leszek Krétàn, màr alig vàrom :-)mi Chania közelében leszünk, és tuti, hogy megnézzük Elafonissit és Balos beach-et is :-)
2017. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!