Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi kell ahhoz, hogy kint...

Mi kell ahhoz, hogy kint élhessek Angliában?

Figyelt kérdés
A nyelvtudáson,pénzen,útlevélen,repülőjegyen kívűl :)

2017. jan. 13. 13:54
 1/7 longlife ***** válasza:
55%
munkahely?
2017. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na erre nem is gondoltam :"D.....A hivatalos ügyekre vagyok kíváncsi.Milyen papírok kellenek,stb...
2017. jan. 13. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy munkát kapj, kell egy

- lakcím. Nos ezt nem árt minél előbb keresni, mert a legtöbb helyen nem adnak ki szobát ha nincs leinformálható munkahelyed. Viszont munkát sem kapsz ha nincs lakcímed. Ezért érdemes minél előbb szobát bérelni. Több lehetőség is van ahol megúszhatod a 22-es csapdáját.

- N.I number. Ahogy kijössz, már kérned is kell egy időpontot a lakóhelyed közelében található jobcentreben. Amikor megvan az időpont, bemész, és részt veszel az interjún. Majd közlik veled a továbbiakat. Nekem még kártyát postáztak ki, de kaptam ideiglenes igazolást, hogy folyamatban van az ügy. (ma már nem adnak kártyát) Ha nincs N.I számod, nincs munkahelyed sem.

- SIM telefonkártya. Ezt bárhol veszel, és kell, mert bárhová jelentkezel majd, kérni fognak telefonszámot.

- CV. Kinyomtatva legyen jó pár példány, mert sok helyre be kell adnod majd.

2017. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja a lényeget kihagytam.

Útlevél.

Ha dolgozni akarsz akkor legyen útleveled, mert azzal sokkal könnyebben megoldasz dolgokat. Pl: Bankban. A banki ügyintézők szeretnek ostobának látszani, és sokan hiába jó a személyi igazolvány, vissza adják, hogy ez nem jó. Magyarázkodni meg felesleges nekik, mert vannak akik azt is megkérdőjelezik, hogy Magyarország uniós ország. (volt rá példa)

- Meg ugye kell bankkártya, bankszámla.

2017. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jan. 13. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
"Ha nincs N.I számod, nincs munkahelyed sem." - Ez ebben a formában nem igaz, mert alkalmazhatnak NI szám nélkül (dolgoztam HR-en Angliában), de akkor olyan magas adót fizetsz (emergency tax), hogy hajjaj. Ezen kívül stimmel :)
2017. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazából a húzós rész tényleg ezt egyszerre összehozni a legnehezebb, az sokat segít ha van ismerős akinél 1-2 hétig lakhatsz hogy kihúzd magad a "nincc munkád ezért nem kapsz albérletet és nincs címed ezért nem kapsz munkát" ördögi körből. Lehet meg tudnád játszani hogy még M.o.-ról megkeresel pár céget hogy dolgoznál ott meg minden stb stb, megbeszélitek mikor mész ki, mikor kezdesz és úgy már könnyebb szállást is találni.
2017. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!