Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a "legeurópaibb"...

Melyik a "legeurópaibb" főváros ezek közül?

Figyelt kérdés

Párizs

Bécs

Budapest

Prága

Szentpétervár

Drezda



2017. jan. 17. 23:44
 1/9 A kérdező kommentje:

Drezda és Szentpétervár nem főváros valójában, de akár lehetnének is :)

De még ide sorolnám Münchent is.

2017. jan. 17. 23:48
 2/9 Donald J. Trump ***** válasza:
58%

1. Prága

2. Bécs

3. Budapest

4. Párizs


A méret elég befolyásoló tényező - Párizs pl. azért már inkább világváros, mintsem európai. A kettő között vannak átmenetek, de a globalizáció hosszú távon megteszi a hatását. Sok vidéki francia város van, amit inkább mondanék európainak, mint Párizst (s ezt most nem a bevándorlók vagy akármi hasonló miatt írom). Bécs és Budapest sorrendje elgondolkodtató, de Budapestre a balkáni hatások és a szocializmus alatti rosz városszervezés eléggé rányomja a a bélyegét. Persze Bécset sem mondanám a legeurópaibb fővárosnak, akkor már inkább Stockholm vagy Pozsony. Drezda és Szentpétervár meg egyszerűen nem főváros - de ha rangsorolni kéne őket, a mezőny közepébe kerülnének valahova.

2017. jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én az európai fővárost a kultúra, művészet, építészet alatt értem. Tehát én Stockholmot kevésbé sorolnám ide.
2017. jan. 18. 00:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem Stokcholmról az amerikai Cleveland jut eszembe.
2017. jan. 18. 00:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Budapest.
2017. jan. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Honnan ismered ennyire Stockholmot?

Mert a tv-be láttad , nem tudsz véleményt alkotni róla.

2017. jan. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Párizs csakugyan inkább világváros, annak multikulturális jellegével. Az elmúlt évtizedekben annyi bevándorló telepedett le, hogy Európai jellegét kezdi elveszíteni.

Bécs, Budapest, Prága hasonló méretű városok, sőt Budapest a legnagyobb közülük. Kulturálisan szerintem Bécs vezet.

Szentpétervár meg ma valóban nem főváros, de sokkal Európaibb, mint Moszkva. Drezda egy szinttel lejjebb van az előbbi városok között, de a régió központja és azon túlmutató vonzáskörzetű város.

2017. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1.Bécs

2.Prága

3.Budapest

4.Drezda

5.Párizs

6.Szentpétervár

2017. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Én Németországban élek egy meglehetősen multikulturális közegben, ennél fogva nagyon sok külföldi, főként ázsiai barátom van, és nekik Párizs az etalon. Gyakorlatilag úgy tekintenek rá, mint Európa fővárosára. Bécs inkább csak a közép-európai térséget reprezentálja, én legalábbis nem gondolom, hogy ha egy másik földrészről származó valaki (márpedig szerintem ennek a kérdésnek igazából az ő szemszögükből van értelme, hiszen egy európai valamennyire mindig elfogult lesz a saját otthona irányába) Európára gondol, akkor Bécs jutna eszébe, mint Európa megtestesítője. Még talán Prága esélyesebb is ilyen szempontból, mint Bécs, viszont Prága egy múzeumváros, emiatt én kihúznám a listáról. Budapest, és úgy en bloc Magyarország "legeurópaibbnak" nevezése meg szerintem kicsit abszurd lenne, mikor annyira eltérünk a többiektől nyelvünkkel, gondolkodásmódunkkal. Nem hiszem, hogy ezt a jelzőt épp egy "különc" nép fővárosának kéne megkapnia. Nincs a listán, de ugyanígy visszás lenne mondjuk Londont legeurópaibbnak hívni. Szentpétervár talán a legkevésbé "oroszos" város, de ahhoz, hogy a legeurópaibbnak lehessen nevezni talán túlságosan a periférián van, Drezda pedig még Németországon belül is meglehetősen inszignifikáns hely, nemhogy egész Európában.
2017. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!