Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországi nyaralással...

Olaszországi nyaralással kapcsolatos tapasztalatok vannak? Szerintetek két felnőttnek mennyibe kerülne egy 2 hetes olaszországi nyaralás júliusban? Nektek mennyibe került? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Érdekelne ti hol voltatok,hány napig,miket csináltatok,hány úticélra mentetek,hol szálltatok meg,miket ettetek,mennyit költöttetek helyben szuvenírre,ilyesmikre és az egész út mennyibe került?

Szerintetek kb nekünk mennyibe kerülne egy 2 hetes út apartmanban,panzióban,esetleg néha tenger melletti kempingben,autóval,sok ételfogyasztással,szuvenírekkel,programokkal együtt az út,ha érintenénk pl Velencét,Comói-tavat,Garda-tavat,Bibonét,Jesolót,Cinque Terrét?Sajnos nem nagyon vannak tapasztalataim hosszabb olaszországi nyaralással kapcsolatban.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



#szállás #nyaralás #Olaszország #tengerpart #nyaralás Olaszországban #olaszorazági programok #nyaralás költsége
2017. jan. 18. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Saccra 1500-2000 euro.
2017. jan. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Autó költségét tudod előre számolni, távolságokat tudsz keresni pl a viamichelin-nel, autópálya díj (ami nem kevés) szintén kalkulálható. A július eleje Olaszo-ban még annyira nem drága. Szállást te tudod, h mire vágysz, a bookingon tudsz keresgélni helyre, ellátásra, szállástípusra, még árra is. Egy pizza 7-10 € körül van egy átlag helyen (ennél persze van olcsóbb is, meg drágább is). Ha fagyiztok, az legalább 5€ /alkalom. Szupermarket mindenhol van, vizet érdemes ott bevásárolni, nem a városi büfékben megvenni. Szuvenírt nem nagyon szoktunk venni, inkább ruhát, apróságokat ami megtetszik meg hazaindulás előtt bevásárolunk egy élelmiszerboltban (de már annak a legtöbbje is kapható itthon). Fogj egy papírt, jegyzetelj. Én 2 hétre túl sok úticélt nem terveznék, akkor semmire nem marad időd. Garda tó szerintem alaphangon 1 hét, Velence legalább 3 nap, Comó+Milánó szintén 3 és akkor még alig láttál valamit. A 2000€ reális szám ha ésszel költekezel.
2017. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Gyakran járok Olaszországba. Az említett helyeken már többször is voltam, így ismerem az árakat is.

A július már bőven főszezon. Ha nem nagyon spóroltok, akkor inkább 3.000 Euróval kalkulálnék. (Max. marad belőle.)

A Garda tón (Sirmione) érdemes motorcsónakázni egyet.

A Cinque Terén napijegyet tudtok venni a vonatra, amivel bármelyik megállóban kiszállhattok, nézelődés majd vissza. Az utolsóban, azaz Monterossoban tudtok strandolni.

[link]

2017. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó,hogy jött ki a 3000 euró neked?Azért annyit nem tudunk rákölteni az útra sajnos.Nagy vonalakban leírnád légyszíves,hogy szerinted annyi költség hogy jön ki?Előre is köszönöm!

2017. jan. 20. 03:50
 5/11 A kérdező kommentje:

Eddig nekem így jött ki:

Benzin+autópályadíjak:kb 230 ezer

Szállás:kb 260 ezer

Étel:kb 100 ezer

Programok:kb 200 ezer

Egyéb költőpénz:kb 100 ezer

Ezért tényleg igazad van utolsó!

Vajon hogyan lehetne kicsit lefaragni a költségekből?Sajnos nem vagyok túl tapasztalt utazó.

2017. jan. 20. 03:57
 6/11 anonim ***** válasza:

100k ételre 14 napra baromi kevés 2 főre. Egy középgyenge étteremben ott hagysz 15 ezret egy vacsorára, de akkor két olcsóbb fogást eszel egy pohár borral.


A közlekedési költségen amúgy lehet faragni, ha nem a saját kocsitokat teszitek tönkre egy ilyen hosszú úttal. Milánó 10-15k között kijön retúr repülővel, helyben lehet bérelni egy autót 200-400 euróért. Spóroltok két szabadnapot a felesleges autózáson, a későbbiekben a kopás egy csomó lóvé lenne.


Szállás az meg AirBnb, minden helyen ki kell keresni, hogy hova foglaljatok és sok helyen simán 10 ezer Ft alatt lehet két főre szállást fogni. Én volt, hogy Milánóban 14k Ft-ért foglaltam 2 éjszakát két főre.

2017. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én írtam, hogy közelebb lesz a vége a 3ezerhez.

Rettenetes árak vannak magyar szemmel nézve.

(Pl. egy gombóc fagyi 1.000-1.500 Ft, egy kapuccinó 1.000-2.000Ft, egy olcsó turistamenü 10 Eurótól felfelé, de az is csak közönséges ízesített pasta lesz. (tészta)

Az ételen tudtok spórolni, ha magatoknak főztök.

A nagyobb szupermarketekben olcsón tudtok vásárolni (Konzum, Lidl...)

A parkolás is drága, meg a strandon a nyugágy.

A velencei parkolás különösen drága. Viszont ingyenes ha még Mestrében leparkoltok bármelyik buszmegálló közelében ingyen, és azzal mentek be Velencébe (kb.: 1Euro/fő)

Így megspóroltátok a vaporettót is.

Továbbá javasolnám -ha még nem jártatok arra- pl. Toscánát.

-Firenze, (Uffizi képtár, Ponte Vecchio stb).

-Pisa délelőtt, majd délután a közeli Tirrén tengerben strandolás.

-Verona hazafelé útbaejthető Julietta háza. (Ha romantikusak vagytok egy szerelemlakat a kerti rácsra.)

-Montecatiniban tudtok olcsón megszállni és vonattal olcsón be tudtok menni Firenzébe.


Én nem hagynám ki Firenzében a Ponte Vecchiot sem, ha már arra járok.

[link]

2017. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

* Ja és Pisahoz a Viareggió Beach van közel.

[link]

2017. jan. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A spórolást én a kempingezéssel kezdem. Főszezonban mindenféleképpen olcsóbb mint egy apartman, bár úgy könnyű,hogy adott egy marha nagy sátor...Amellett a kempingezésnél nincsenek kötöttségek és én mindig szervezés nélkül vágtam bele. Lehet, hogy főszezonban nincs az első adott alkalommal hely az első kempingben, de eddig még a zsúfolt tengerpartokon is találtam megfelelőt ahogy sorba látogattam őket. A kajálást villanyrezsóval főzőcskézéssel (a szupermarketekben be lehet vásárolni hozzá, nem igazán drágább mint itthon)meg lehet oldani, ez máris sokat jelent költségek lefaragásában.
2017. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt pedig találtok leírásokat egyes területek látnivalóiról:

[link]

Már a felsorolt út közvetlen környékéről is rengeteg helyről böngészhettek:

[link]

2017. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!