Kezdőoldal » Utazás » Európa » Fehéroroszországba érdemes...

Fehéroroszországba érdemes bemenni?

Figyelt kérdés
Nyáron utaznánk Finnországa autóval, és gondoltam bemehetnénk Fehéroroszországba (Brest-->Minsk), csak épp azt nem tudom milyen veszélyes, illetve milyenek az utak. Bár tudom nincs sok látnivaló, de be szeretnénk menni, csak nem tudom érdemes-e a veszélyessége miatt, ha egyáltalán veszélyes.

2017. jan. 19. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Oda nem lehet csakugy kedved szerint "bemenni". Vizum kell hozza (esetedben tranzitvizum).
2017. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne "menj be" egy olyan orszagba,ahova azt sem tudod mi a beutazás feltétele.....
2017. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem veszélyes, de az jó kérdés, hogy saját autóra is ugyanolyan könnyen megkapnád-e a tranzitvízumot, mint a vonatjegyre. Az egyébként 2 naptári napra szól, szóval a látnivalók relatív szűkössége mellett se lenne időtök unatkozni.


Ismerősöm volt munkaügyben egy hetet, nem volt Minszktől elájulva és más utazóktól is hasonlót hallottam. De ha nem bánjátok a papírmunkát 2 napra biztos jó lesz. Csak szerintem nem fog tetszeni a követségnek a saját autós beutazás ötlete, de ez csak egy tipp.

2017. jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem rokoni szálak fűznek az országhoz, minden évben megfordulók ott. Teljesen biztonságos ország, az utak a magyarnál és a lengyelnél jobb minőségűek és többségükön alig van forgalom. Minszk is elég jól autózható, bár itt-ott látni merész forgalomtechnikai megoldásokat (pl. ötsávos körforgalom lámpa nélkül) és ebből fakadóan szokatlan forgalmi helyzeteket.


Mindenképp érdemes megnézni a breszti erődöt, a minszki kastélyt és a Sztálin-vonalat. Minszk pedig kb. két napos program, de egybe is besüríthető.


A vízumnál nem túl szigorúak, ha nem szidod a főnököt meg diktátorozol, nem kekeckednek. Viszont az ára megdobja a költségvetést.


A határon a seftelők miatt néha nagy sor tud lenni, nekünk leginkább a Bobrowniki - Szlavaticse átkelő jött be a Terespol - Breszt helyett. Ha már bent vagy az átkelő belarusz oldalán, pecséteket kell gyűjteni a kapunál kapott taloncsikra az útlevélkezelésnél, a vámosnál. Vám előtt az autódat regisztráltatni kell. Ezen kívül néha a helyi biztosítónál egészségbiztosítást is köttetnek veled, noha az utazási biztosítás a vízum feltétele.

2017. jan. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5 napig vizummentes a tartozkodas
2017. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 napig vizummentesen lehet tartózkodni Fehéroroszországban.

Normál útlevél kell, 10000 euró értékű eü biztosítást kell igazolni és nem Oroszországból jössz vagy oda tartasz.

Azt mondják szép tiszta ország. Én megnézném.

2017. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"5 napig vizummentes a tartozkodas"


Igen, ez az új szabály kábé egy hete, de én úgy olvastam ez csak akkor érvényes, ha a minszki repülőtérre érkezel.

2017. jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Hát én ezt a repülőteres kivételt sehol nem olvastam. Azt viszont igen hogy ez csak február elején lép életbe.

Mivel ti nyáron mentek ezért nektek ez már adott lesz.

2017. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
32%
Én tavaly voltam, épp repülővel, jó lett volna ez a vízummentes akció akkor. :D Nekem hatalmas pozitív csalódás volt Minszk, a 3. válaszolóval ellentétben én "elájultam" tőle. A veszélyességhez annyit, hogy sokkal jobban biztonságban érzi az ember magát mint akár Pesten, nincsenek "fura" alakok, elliberálisodott fiatalok.
2017. jan. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Zill válasza:
62%
Nem tudom, mik a beutazás feltételei. Erről feltétlen tájékozódj! Egy barátomnak onnan származik a felesége és ő volt kint. Nem, nem veszélyes és ha már arra jársz érdemes szétnézni.
2017. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!