Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazás egyedül? Mennyire...

Utazás egyedül? Mennyire veszélyes? Nem unalmas? Valakinek van tapasztalate ilyen téren?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok és világot szeretnék látni, ki szeretnék kapcsolódni de ehhez nincs partner. Családom nincs, a legtöbb barátom pedg vagy párkapcsolatban van és csak velük jár el vagy nincs pénze utazásra, nem tud félretenni.


Úgy érzem, hogy tényleg nagy szükségem van a pihenésre, azt mondanám, hogy 2 éve voltam úgy egy igazán pihentető nyaraláson, akkor is csak 2-3 napot. Nem tudom, félek, hogy nem lesz jó, magányos lennék, unatkoznék, rossz élmény lesz a couchsurfing, de a 4 fal között se akarok kuksolni mindig. Kinek milyen tapasztalatai vannak?



2017. ápr. 24. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Én mindenképp belevágnék, nagyon nagy élmény az utazás egyedül is. Nem köt sok minden, saját tempód és kedved szerint mehetsz és nem kell máshoz igazodnod. Én nagyon szeretek egyedül utazni, egyáltalán nem unalmas. Szép dolgokat látok,jobban tudok figyelni a világra és megfigyelni. Ha lenne pénzem, biztos, hogy sokat utaznék egyedül. Egyelőre még hiányzik hozzá ba keretem, de ami késik nem múlik. Azért voltam már közelebbi helyeken és azt is nagyon élveztem. Azt vettem észre, hogy amikor mással utazok,sokszor kompromisszummal jár, le kell mondanom sok mindenről. Szerintem legalább egyszer mindenkinek el kéne menni egyedül. Saját magunkra is jobban figyelünk, nem kell félni a gondolatainktól,nagyon jó útitársak lehetnek. :)
2017. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Vigh Bori: Hogyan menjünk világgá című könyve pont neked szól, forgasd, mielőtt elutaznál. De a rövid válasz az, hogy néhány alapvető szabály betartása esetén nem veszélyes, cserébe baromi jó dolog egyedül utazgatni.
2017. ápr. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Én többször utaztam már egyedül. Thaiföld, Vietnam, Kína. Nem unatkoztam, élveztem minden percét. Nyelvi akadályok voltak, de azt is meg lehet oldani. Igaz én nem couchsurfing vettem igénybe, mert úgy vagyok vele, hogy ha már ilyen messzire megyek ne zsákbamacskázzak. Olyan szállodába megyek ami nekem jó, és így nem mások lakásában egy kanapén alszom. 1-2 napra elmegy, de 1.2 hétre nem. Ha jól tudom nem is lehet. Szóval nem veszélyes, nem unalmas.Érdemes elmenni

45/N

2017. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Mindenképp jobb belevágni az ismeretlenbe egyedül, mint otthon ülni és várni a "megváltó" társat, akivel majd esetleg el lehet utazni. Ha ki is várod, hogy legyen partnered, még az sem garancia, hogy ugyanazt akarja mint Te. Unalmasnak semmiképp nem unalmas, mert ha egyedül utazol, sokkal nyitottabb leszel mások felé, és ők is tefeléd. Megnyílik előtted a világ. Sokszor ha párunkkal utazunk, csak egymás kezét fogjuk, és egy láthatatlan védőburkot húzunk magunk köré, egymást óvjuk. Nekem van férjem, de sokat utaztam már egyedül, mert nem szeretem a tömegközlekedést, ezért mindig a telekocsit választom. 1000 km-t utazok 2-3 havonta vadidegennel. Volt, hogy hatalmas móka volt az egész út, mert jó fejeket fogtam ki, de volt olyan ,hogy azt mondtam, ha ő nem folytja meg önmagát, akkor én fogom. Szóval nyilván a veszélyei is megvannak. De annyi biztos, ez idő alatt fejlődtem a legtöbbet nyelvtudásban, és önállóságban. Manapság meg már nagyon nem ciki egyedül kibérelni egy szállást, és egyedül sütkérezni a parton, és szinte biztos, hogy szóba elegyedsz valakivel.
2017. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha nagyon félsz az egyedül utazástól, menj társasútra. Én teljesen egyedül sosem utaztam, de társasúton voltam egyedül. Fiatalos programokat keress pl. Baraka, Eupolisz, stb. útjai. A hagyományos városlátogatásokra, körutakra inkább idősebbek mennek.

Amúgy találkoztunk olyanokkal, akik egyedül utazgattak, főleg fiúk. Gyakran csatlakoztak néhány napra, ha egyezett a programunk.

2017. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Vannak társas utazások is.

De van olyan, ahova egyedül is elmennék.

Ha sok látnivaló van, akkor biztosan nem unatkoznék.

Illetve, ha tengerparton pihenős nyaralás lenne, akkor sem unatkoznék. Vinnék egy jó könyvet, olvasnék a parton.

Egyébként meg mindig van pár ember, akivel meg lehet ismerkedni utazás során.

2017. ápr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Hova mennél szívesen,kb mennyit szánnál rá?Én is hasonlóan vagyok sajnos,hogy nem nagyon van kivel menni hasonló okok miatt,mint,amiket te is írtál.Egyébként kb korodbeli vagyok én is,nőnemű.Írj nyugodtan ide vagy akár privátba,ahogy szeretnél. :) Persze,ha utaznál akár közösen is velem egy megismerkedés után. :)
2017. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy utazáson magányos az ember akkor tud lenni, ha semmi se érdekli. Egyébként még egy hosszabb busz vagy vonat úton is annyi élmény ér, amennyit az ember tesz érte.

Én rengeteget utazom, de eközben erre a szóra se gondoltam még, hogy lehetséges.

Hogy mennyi és milyen típusú izgalom ér, az persze már más kérdés.

2017. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
63%
Szerintem is érdemes lenne belevágnod, és ki tudja hány ismeretségre tennél szert az utazásaid során!
2017. ápr. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!