Kezdőoldal » Utazás » Európa » Óvodai elhelyezés Angliában?

Óvodai elhelyezés Angliában?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék azoktól akik kint élnek Angliában, hogy milyen az óvodai elhelyezés, napi hány óra, hány éves kortól stb. Tudom hogy fizetős és nagyon drága, de konkrétumot szeretnék hallani, hogyha valakinek kint jár óvodába a gyereke mennyit fizet egy héten, milyen étkezés tartozik bele. Kint fogunk élni, és van két kislányom, az egyik óvodás korú lesz addigra.Kérem csak azok válaszoljanak,akiknek ténylegesen van tapasztalatuk, a neten már utánanéztem annak amit találtam. Köszönöm előre is az információkat!
2010. jún. 4. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs kis gyerekem,de mivel évek óta itt élek,és sok barátomnak Óvodás a gyermeke tudok egy kis infót adni..

Amit írtál az igaz.Drága az óvoda,de van egy olyan lehetőség,hogy az önkormányzatnál igényelsz óvodai órát.(persze csak rászorulóknak adnak,de erről pontosabban az önkormányzatnál tudod meg..Nem árt utána járni)

Nincs egész napos óvodai nap.Általában jóval előre be kell jelentkezned,hogy legyen helyed,és időpontod.Választhatsz hogy délelőtt viszed pár órára délig.Vagy délután viszed pár órára. Ebédet nem adnak,hiszen a délben haza kell vinni,és délután is ebéd után viszik a gyereket.

itt kint is fontos,hogy szoba tiszta legyen,akárcsak otthon. 3éves kortól már lehet óvodába vinni.

Hogy mennyibe kerül ez az óvodától is függ.

Van olyan ismerősöm aki 1 órára 7 fontot fizet ,de van olyan is aki 10 fontot..Ezt is csak te tudhatod,hiszen minden óvoda más árat szab meg..

2010. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Köszi, de van még kérdés....Ha dolgozni is szeretnék,akkor az a pár óra nem elég. Az a család ahol apuka full time dolgozik és anyuka part time, és az óvoda nem egész napos mit csinálnak a kicsivel? Nincs egész napos óvoda? A part time ugye 4-6 órát jelent, dehát ha még utaznom is kell még akkor nem érek oda a kicsiért. Más hogy oldja meg?Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 4. 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egész napos óvoda,csak pár órás..

De mint írtam minél előbb jelezned kell,mert lehet,hogy úgy jársz,hogy hely sem lesz,ha sok gyerek jelentkezik..Egy kedves ismerősöm aki angol idén így járt.Nem kapott helyet..

De itt kint így oldják meg a legtöbben

-nagyszülők vigyáznak a gyerekekre arra az időre amíg mindkét szülő dolgozik

- az anyuka nem dolgozik,ő otthon marad a kicsikkel.

- babysittert alkalmaznak..Én például többször vigyáztam így pár órára gyerekekre,és nem laktam a családdal együtt.Mentem a megbeszélt időpontban,és a megbeszélt időpontig maradtam..

Szóval lehetőség van..Az angoloknak ez nem okoz gondot,mert a legtöbben nem albérletben laknak mint mi magyarok,és szinte mindenkinek vannak rokonai,barátai akik vigyáznak a kicsikre..

2010. jún. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Mi sem albérletben laknánk, veszünk kint egy kis házat, és a angyszülők is jönnek utánunk de ők később. Tehát körülbelül egy fél évre nincs megoldva a gyerekek helyzete, mert én mindenképpen dolgozom kint, nem szeretnék otthon maradni.Másfél évvel korábban szerintem azért elég bejelentkezni az óvodába, itthon is annyi a várakozási idő nagyjából. Szóval akkor marad az, hogy 4 órát óvodában van a gyerek, és akkor babysitter-t kell fogadunk.Nekem ezzel csak annyi a gondom, hogy a babysitter nem tudja annyira lefoglalni a gyerekeket, mint az óvoda. Nem tudod esetleg, hogy nincs is ilyen egész napos ovi kint? (vagy játszóház, vagy gyermekfelügyelet vagy valami ilyesmi). Gondolom más angol ember is kerülhet olyan helyzetbe, hogy nincsenek rokonai és dolgoznak, tehát a gyerek kérdést valahogy meg kell tudni oldani.Köszi válaszod!
2010. jún. 5. 08:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De vannak játszóházak ahová be lehet tenni a gyermeket pár órára.De ezek drágábbak mint az óvoda.Az ilyen játszóházakat akkor veszik igénybe ha a szülő mondjuk vásárolgatni akar,és eltölt mondjuk 2-3 órát is.De ez inkább olyan gyermekmegőrzőféle..Itt sem adnak enni,és az a kikötésük,hogy aránylag közel legyél,mert ha sokat sír vagy gond van a gyerekkel akkor felhívnak,hogy gyere vissza a gyerekért..De ez tényleg drága (1 óra 8-12 font,attól függ hol van)

Az óvodába nem tudom mennyire kell előre bejelentkezni,de már írtam hogy ez nem Magyarország.teljesen másképp van minden..Azt is írtam,hogy nem tudod minden nap vinni őket.(Az ismerősöm csak hétfőn,szerdán,és csütörtökön tudta vinni naponta 3 órát délelőtt)Mivel tényleg sokan vannak így oldják meg,hogy lehetőleg minél több gyerek be tudjon kerülni..De ugye számít az is,hogy helyileg hol van az óvoda.(Londonban még rosszabb a helyzet)

Szóval te csak akkor fogod megtudni,hogy pontosan melyik nap,és hány órát lesz a kicsid az oviban ha már megbeszélted.Ezt így előre nem fogod tudni.

De Angliában egész napos Óvodát sehol nem találsz..

Mivel ezt itt nem Magyarország,így nem igazán okoz gondot az angoloknak,hogy mit csináljanak a kicsikkel.A legtöbben otthon maradnak,mert bevállalnak még babákat,hiszen elég jó támogatást kapnak a gyerekek után.Nekik ez jobban megéri.Pár házzal arrébb is lakik egy anyuka 3 gyerekkel,és ott is csak az apa dolgozik.

Szóval itt minden másképp van..Az angolok nem igazán aggódnak ilyen téren...Egyébként szerintem egy babysitter is letudja foglalni a gyereket,mert itt az óvoda sem úgy működik mint otthon..De a babysitter sem olcsó..(7-10 font)

2010. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi az infokat! Akkor egyenlőre marad az ovi és a babysitter. Aztán a nagyszülők, csak fél évig kell megoldanunk. Én szeretnék mindenképpen dolgozni, nem a pénz miatt elsősorban, hanem mert szeretek dolgozni. Egy 6 órás munkát majd megoldunk valahogy.Köszi mégegyszer. Ha esezdbe jut még valami szívesen veszem.
2010. jún. 5. 11:05
 7/7 anonim válasza:
100%

Üdv

mi is nagyon sokat gondolkodunk, hogy kiköltözünk.sok helyen dolgoztam a világban, de párom még nem, és nekem Anglia kimaradt, szóval nem ismerősek az ottani szabályok, stbk.

novemberben születik meg a kislányunk, és 2-3év múlva szeretnénk egy nagyobbat lépni.addig nem nagyon mert amíg nagyon pici addig nem szeretném.

de érdekelne ha már dolgozni nem tudnék az ovi miatt vagy csak pár órát, akkor milyen lehetőség van támogatásra? lehet kevesebbet adnának mint annak aki angol, de érdekelne, hogy milyen lehetőségek lennének.ne értsenek félre, nem a segély miatt, de ha már nehezen összeegyeztethető az ovi és a teljes idős munkahely, legalább legyen meg mindene a picúrnak, ha csak a férjem dolgozhatna.

még 1et nem szeretnék egyből bevállalni csak hogy "jobb összeg legyen", de mindenképpen szeretnénk lépni.ismerőseink többnyire gyerek nélküliek, így tanácsot csak tapasztaltabbaktól tudok szerezni.

előre is köszi(gondoltam nem írok külön kérdést hisz témához kapcsolódik)

2010. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!