Kezdőoldal » Utazás » Európa » Franciaországba most kérik e...

Franciaországba most kérik e a francia hatóságok az útlevelet vagy nem?

Figyelt kérdés

Nemsokára utazunk Franciaországba és csak most találtam meg, hogy a repülőtéren elvileg kérik a 3 hónapos érvényességi útlevelet. Ez mennyire igaz? (Tudom, hogy EU-n belül személyi ig. stb. De a konzuli szolgálatnál olvastam viszont nem tudom, hogy a gyakorlatban tényleg kérik e)

Előre is köszönöm!



2018. jan. 23. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy francia útlevele csak francia állampolgároknak van.


Mi is a kérdés?


Azon kívül ugorj neki mégegyszer annak a konzuli oldalnak!

2018. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első sor törlését kérem
2018. jan. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
3%
Utlevel vagy szemelyi eleg!Nyilvan mindkettőnek ervenyesnek kell lenni!
2018. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy EU akkor minek kerdezel ilyet? Arrol nem is beszelve, hogy a konzuli szolgalat csak jelzi, hogy utlevel vagy szemelyi is eleg... csak egy tablazatot kellene ertelmezni hozza.
2018. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fura a logikád, de nagyon.


A konzuli szolgálat weboldali HIVATALOS! Nem bulvárszemét, meg nem olyan oldal, hogy fogalmam sincs, mi van de azért válaszolok valami hülyeséget szerű webhely.

Ha a hivatalos információk felől kétséged van, akkor erősebbnek, megbízhatóbnak gondolod ezt az oldalt a látogatóival?


Minden Európai Unió tagországának polgára egyben az Unió polgára is. Személyazonosságának igazolására bárhol elegendő az érvényes útlevél, vagy személyi igazolvány.

A kettő teljesen egyenértékű. Utóbbiból pedig mindegyik megfelelő. Akinek könyvecskéje van, az is jó. Sőt ideiglenes. A románok ugyan csak a kártyát fogadják el a határon,

máshol a könyvre néznek furán, de azért az is jó.

2018. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lencsefőzelék ***** válasza:
91%
Továbbá: azt, hogy kérik-e, kötőjellel írjuk.
2018. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!