Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországban mennyibe kerül...

Németországban mennyibe kerül a legolcsóbb egészségügyi biztosítás?

Figyelt kérdés
És ha EU egészségbiztosítási kártyát igényelnék (esetleg) a német egészség biztosítás helyett (ha túl drága) akkor kell lennie Magyarországon biztosításomnak?

2018. márc. 2. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

A jövedelem 18-19%-a a betegbiztosítás, akinek nincs jövedelme, annak valamivel 100 Euro fölött van.


EU-kártyát csak akkor igényelhetsz, ha valahol az EU-ban VAN alapbiztosításod. De ez nem tartós ellátásra való, hanem hogy utazáskor, nyaraláskor is jogosult legyél ellátásra, emellett nem mindenre érvényes.

2018. márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a célod Németországban? Ha munkavállalás, akkor az EU kártya nem megoldás, mert amint 450 eurónál többet keresel havonta, a törvény előírja, hogy kell legyen biztosításod valamelyik biztosítónál. Sok biztosító van, egyet kell választanod, ahova be kell jelentkezned aztán havonta vonják a díjat. Van amelyik olcsóbb, van amelyik drágább, van amelyiknél bizonyos szűrések ingyenesek, van amelyiknél nem, stb. Meg kell nézni az ajánlatokat, de a lényeg, hogy kötelező egyet választani. Amíg nincs munkád, addig jó az EU kártya, de azt ne feledd, hogy ez a kártya nem biztosítás önmagában, hanem egy igazolás, hogy egy másik EU államban biztosítva vagy, jelen esetben Magyarországon. Tehát Magyarországon biztosítva kell legyél, azaz fizetned kell a havi 7000 forint körüli hozzájárulást, hogy az EU kártya érvényes legyen.
2018. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha diák leszel valamelyik egyetemen, akkor 80 euró körül van a kedvezményes biztosítás. Viszont diákként használhatod az EU kártyát is végig, amennyiben nem keresel többet, mint 450 euró. Én két évig tanultam Németországban úgy, hogy közben a magyar biztosítást fizettem, ami negyedannyiba kerül. Mondjuk én nem vagyok nagyon beteges, egyszer kellett csak orvoshoz mennem.
2018. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egyszerűen csak Németországban szeretnék élni munka és tanulás nélkül. Az a gond hogy ezek nélkül max 3 hónapot élhetnék ott, kivéve ha van annyi jövedelmem amivel meg tudok élni + kötelező egészségbiztosítás. De nekem 100 euró nem kevés pénz, így azért nehezebben jönnék ki.
2018. márc. 2. 17:52
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha nem akarsz dolgozni, akkor honnan lesz bevételed?
2018. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Én egyszerűen csak Németországban szeretnék élni munka és tanulás nélkül. "


És miből élnél meg?

- Koldulásból? Sok sikert, van belőlük bőven....

- Flakon gyűjtés? Sammlerekből is sok van.

- Valaki eltartana?


Ha viszont bejelentett munkád van, akkor fizeted a német biztositást és egyéb járulékokat.

2018. márc. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én egyszerűen csak Németországban szeretnék élni munka és tanulás nélkül. "


Na bazz, van itt elég ingyenélő már, nem kell több, köszi. Mellesleg bevétel nélkül itt egy hónapig se húzod majd, hacsak nem vagy milliomos...(de akérdésedből ítélve nem vagy az)

2018. márc. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!