Kezdőoldal » Utazás » Európa » Le kell adni a szemelyit es...

Le kell adni a szemelyit es lakcimkartyat, ha valaki hosszabb tavra kulfoldre koltozik?

Figyelt kérdés
Szeretnek hamarosan kulfoldre koltozni, de nem szeretnem leadni a lakcimkartyamat, mivel van egy lakasom itthon, amit megtartok. Minden esetben kotelezo leadni a szemelyit illetve lakcimkartyat? Mi tortenik, ha nem adom le?
2019. jan. 31. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha EU tagállamba költözöl, akkor egy dolgot mindenképp meg kell tenned: amint az új országban egészségügyileg biztosítva vagy, szólnod kell a magyar OEP-nek, hogy külföldön biztosítva vagy. Ha ezt elmúlasztod és nem fizeted a tb-t, akkor a NAV rád fog szállni. Egyébként lakcímkártyát és személyit nem kell leadni, mivel mondhatod, hogy csak ideiglenesen vagy külföldön, ami valójában nem jelent semmit, mert nincs időkorlátja az ideiglenes tartózkodásnak. Tehét gyakorlatilag akár életed végéig is maradhatsz ideiglenesen külföldön, senkit nem fog zavarni.


Az EU-n kívűli költözésben annyira nem vagyok jártas, de ebben az esetben szerintem már érdemes lemondani a magyar lakcímet (ettől még a lakás nyilván maradhat a tulajdonodban), mert ha van lakcímed Magyarországon, akkor köteles vagy tb-t fizetni.

2019. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
0%

Az hogy itthon van a tulajdonodban egy lakás,meg hogy hol van a lakcímed az két egymástól teljesen független dolog!

A személyit meg eleve sohasem kell leadni....kivéve ha valamilyen masik ország állampolgára leszel!

2019. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

"A személyit meg eleve sohasem kell leadni....kivéve ha valamilyen masik ország állampolgára leszel!"


Ha bejelented, hogy véglegesen külföldre költözöl, akkor bizony le kell adni a személyit. Ha másik ország állampolgára leszel, akkor meg pont nem kell leadni, hiszen lehetsz kettős állampolgár.

2019. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En nemreg csinaltam ezeket vegig, de nem EU-s orszagba koltozessel (szoval, gondolom, abban az esetben mashogy vannak a dolgok). Elso es legfontosabb: mar semmit nem kell leadni. 1-2 eve meg le kellett adni a szemelyit, mara ez NİNCS igy. Nekem jelenleg van a szemelyim es egy lakcimkartyam, amin annyi van hogy "külföldi cím". Ezt ott helyben kiallitjak a kormanyablakban, ingyenesen, miutan alairtad, hogy kulfoldon telepszel le. Erre az uj lakcimkartyara ugyanugy fel tudsz vinni tartozkodasi helyet.
2019. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:
37%

"Ha bejelented, hogy véglegesen külföldre költözöl, akkor bizony le kell adni a személyit. "


Ilyen nincs,még akkor sem ha nem eu-n belülre költözöl!a kettős allampolgarsag meg teljesen más dolog!

2019. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem nem KEll de le lehet adni.


Lehet állandó lakcímed bárhol.

De ha tényleg migráns leszel, akkor letelepedhetsz az országban és ekkor Mo-n leadhatod az irataidat, ha nem vagy a másik ország állampolgára akkor csak az útleveled marad hívatalos okmányod.


Viszont írták, hogy a TB-t és az adózást el kell intézni. Ahogy kint lesz biztosításod, és már nem lesz mit adóznod Mo-n akkor ezt jelentsd le a szervek felé.

2019. jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A kerdezo vagyok.

Koszonom szepen a valaszokat!

Az Amerikai Egyesult Allamokba fogok koltozni, es akkor ha jol ertem, a szemelyimet semmikepp nem kell leadnom, akkor sem ha majd kettos allampolgar leszek, es a lakcimkartyat sem, hogya ugy jelentem be, hogy ideiglenesen koltozok csak ki.

2019. febr. 2. 11:01
 8/8 anonim ***** válasza:
En nem ideiglenesen telepedtem le EU-n kivul, es megtarthattam mindkettot. Ez most decemberben volt. Csak annyi hogy a lakcimkartyadat lecserelik, hiszen mar nem Magyarorszagon van az allando lakhelyed, ezert oda "Külföldi cim" fog kerülni (csak ennyit irnak ra). De ugyanugy lehet vele ügyet intezni, barmit. Tulajdonjognak ehhez nincs köze, azt nem befolyasolja, hogy mi van beirva neked allando lakhelyhez.
2019. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!