Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban sok magyar...

Horvátországban sok magyar szokott nyaralni, ki vannak írva a dolgok magyarul is, kb annyira mint például Balatonon angolul vagy németül? Tervezek menni, csak érdekelne hogy mire kell számítani .

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy ugye ha a magyar külföldre megy strandra , akkor az valószínűleg Horvátország-ban lesz, és érdekelne hogy emiatt ki írják a dolgokat magyarul is ?

Azért érdekelne hogy amúgy is sokáig Magyarország része volt , meg rengeteg magyar szokott horvát tenger partokra menni stb... ki írják-e legalább annyira a dolgokat magyarul mint a Balatonon angolul vagy németül?



2019. júl. 2. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Ahol én jártam (Opatija, Rovinj, Senj) ott nem volt kiírva magyarul semmi. Azt pont leszrják, hogy anno a Magyar királyság része volt Horvátország, pláne azt még Magyarország is úgy tekintette mint csatolt terület.


Lehet, hogy Krk szigetén vannak magyar felíratok, ha jól tudom az különösen népszerű uticél. De általában nincs magyar felírat.

2019. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam, pedig legalább tízszer voltam.

Németül, angolul van.

A legtöbb turista német, lengyel, cseh, utánuk talán a magyar..

2019. júl. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Miután fél Európa odajár, ezért nem írnak ki semmit több nyelven, mert akkor minden táblákkal lenne tele.


Angol felirattal viszont találkozhatsz.


Néhány étteremben viszont van magyar nyelvű étlap...

...meg egy pohár hideg víz, ha elájulnál az árak láttán.

2019. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kései Sirató ***** válasza:
Nem, magyarul nincs kiírva semmi. Viszont angolul, és németül többször is láttam.
2019. júl. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

... es nem is beszelnek magyarul. Hiaba hiszed azt, hogy Horvatorszag Magyarorszag resze volt, ez nem igaz, kulonosen nem Dalmacia es az Isztria. Nem, akkor sem ha a kurucinfon mas van...


Angolul, de inkabb nemetul mindenhol tudnak annyira, amennyire a turistak miatt szukseges, az ettermekben angolul szinte mindenutt, ahol jartam (Isztria).

2019. júl. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 D. Brasco ***** válasza:
100%
Lehet hogy sok magyar jár oda ,csak hiaba vagyunk sokan a horvátoknak nem mi vagyunk a biznisz!Tekintve hogy a magyarok jó resze továbbra is viszi magaval a pacal konzervet meg a vizet!!! Meg amit csak lehet(ha nem hiszed nezz meg itt az oldalon par horvatorszagos kerdest)ott helyben csak arra fog kolteni amire feltetlenul muszaj!Igy minek magyar kiiras....főleg hogy angol meg nemet azert szokott lenni azok meg elég ismert nyelvek ahhoz hogy mas ne is kelljen......azt meg megint leszarjak,hogy a magyarok bő 80%-a gyakorlatilag semmilyen idegen nyelvet nem beszel
2019. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Jsbsnaj válasza:
53%
Már fél horvátot bejártam. Néha egy két helyre ki van írva de nagyon ritkán.
2019. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

"Már fél horvátot bejártam"


...én meg az egész Horvátnét...

2019. júl. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Egyedül Krk-on a városba voltak kiírva magyarul, de a szigeten máshol nem láttam, és nem is beszélnek sehol magyarul angol, német és ennyi
2019. júl. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Angolul, de inkabb nemetul mindenhol tudnak annyira, amennyire a turistak miatt szukseges"


Loxart. Trogir mellett voltunk tavaly (meg Trogirban is), meg jartunk jo par helyen (pl Split), de nemetul alig tudtak valahol. Rengeteg etteremben, fagyizoban is csak huztak a szajukat a nemetre, epp hogy tudtunk kommunikalni, mert nem tudnak csak angolul.

2019. júl. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!